Karczewskie Centrum Kultury i Sportu będzie miało nowego dyrektora

Karczewskie Centrum Kultury i Sportu (CKiS), które powstało po połączeniu Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji będzie miało nowego dyrektora. Kierująca do tej pory MGOK-iem Anna Zakrzewska złożyła wypowiedzenie. Nie do końca wiadomo, jaka będzie przyszłość nowej placówki, bo na grudniowej sesji radni nie zgodzili się na zmiany w statucie.

SYLWIA WYSOCKA

W połowie października rada miejska wyraził zgodę na połączenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury i utworzenie jednej instytucji – Centrum Kultury i Sportu. Zgodnie z przyjętym wtedy statutem nowej jednostki, zarządza nią dyrektor, a szczegółową strukturę organizacyjną oraz zakresy obowiązków poszczególnych pracowników miał określić nowy regulamin. Dotychczas funkcję dyrektora MGOK-u pełniła Anna Zakrzewska, a dyrektora MOSiR-u, po różnych zawirowaniach kadrowych, wiceburmistrz Karol Chróścik. Jednak pod koniec grudnia dyrektor Zakrzewska złożyła wypowiedzenie. Jego okres upłynie pod koniec marca. Jak podkreśla w rozmowie z „Linią” burmistrz Karczewa Michał Rudzki, nie zapadła jeszcze decyzja o tym, jak zostanie wybrany następca Anny Zakrzewskiej. – Może zostanie ogłoszony konkurs, ale nie wykluczam, powierzenia komuś pełnienia obowiązków dyrektora, aby zachować ciągłość pracy placówki – przyznaje burmistrz.

W CKiS pojawia się jeszcze jeden problem, ponieważ radni na grudniowej sesji nie zgodzili się na przyjęcie proponowanej przez burmistrza uchwały wprowadzającej do statutu funkcję zastępcy dyrektora ds. sportu. Oprócz takiego zastępcy w strukturze organizacyjnej placówki ma znaleźć się jeszcze kierownik także zajmujący się sportem. Radni nie otrzymali od burmistrza opisu zakresów obowiązków tych pracowników, o co wnioskowali.

Burmistrz Rudzki zamierza jednak ponownie przedstawić projekt uchwały w sprawie statutu. Wprowadzenie do statutu zapisu o zastępcy dyrektora jest potrzebne do ogłoszenia naboru na to stanowisko.

One thought on “Karczewskie Centrum Kultury i Sportu będzie miało nowego dyrektora

  • 26 stycznia 2020 o 22:00
    Permalink

    Pierwsi złożyli wypowiedzenie prawie wszyscy pracownicy wydziału inwestycji, niemalże dzień po tym jak pan Rudzki wygrał wybory.Potem poszli następni , dyrektor MOSIR-u ,kadrowa MOSIR- u, kolejni urzędnicy z Urzędu , potem został zwolniony naczelnik od bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego , potem złożyła wypowiedzenie dyrektorka MGOK – u , następnie złożył wypowiedzenie dyrektor grupy remontowej z częścią pracowników. Kto następny ? Jaki wniosek ? Drodzy mieszkańcy odpowiedzcie sobie sami . Z tym panem nie da się pracować ! Szczucie jednych na drugich , lekceważenie ludzi , wypowiedzi dla mediów ,w których zarzucał ludziom delikatnie mówiąc nieprawidłowości , nieudolność, zaniedbania ,a czasami wręcz szkodliwe działania w jednostkach ,którymi zarządzali lub w nich po prostu pracowali. Tak postępują ludzie ,którzy są słabi merytorycznie i na dodatek tchórzliwi. Działają oni według zasady – zniszczyć i usunąć , bo gdyby przyszło do konkretnej dyskusji na argumenty , to okazałoby się ,że nie ma z kim i o czym dyskutować ! No bo o czym dyskutować z kompletnym ignorantem. Ale jest władza, jest możliwość rządzenia ( nie mylić z zarządzaniem), więc można ludzi po prostu usunąć i przyjąć na ich miejsce ludzi z BMW ( myślę ,że skrótu nie trzeba rozwijać ) i do bogatej gamy imprez ,które będzie np. organizował nowy twór MOSIR + MGOK, dorzucić np. konkurs na miss Ziemi Karczewskiej a może nawet i więcej. Jest moc panie Burmistrzu !!!

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.