Kiedy otworzą drogę pod wiaduktami przy Orlej?  

Kierowcy z niecierpliwością czekają na otwarcie drogi pod wiaduktami kolejowymi pomiędzy ul. Orlą i ul. Warszawską w Otwocku. Obecnie trwają intensywne prace przy jednym z dwóch wiaduktów (od strony ul. Warszawskiej). Konstrukcja wiaduktu jest gotowa, rozpoczęły się prace związane z przebudową układu drogowego. Zdradzamy, kiedy droga będzie otwarta dla ruchu.

Jak informuje inwestor modernizacji linii kolejowej Warszawa-Lublin – PKP Polskie Linie Kolejowej – dzięki obniżeniu drogi, pod wiaduktami kolejowymi będą mogły przejeżdżać także wyższe pojazdy o wysokości do 3,8 m m.in. ciężarówki i wozy strażackie. Dotychczas zmodernizowano stary wiadukt od ul. Orlej. Obecnie trwają prace na drugim wiadukcie, od strony ul. Warszawskiej. „Linia” pisała o tym wiele razy, a także na bieżąco informuje o kolejnych etapach robót i pojawiających się utrudnieniach. 

Droga pod wiaduktami jest nieprzejezdna, ale mamy dobrą wiadomość dla kierowców. Za kilka miesięcy droga będzie przejezdna. – Zakończenie wszystkich prac planowane jest na czerwiec – zapewnia PKP PLK. 

Publikujemy zdjęcia z różnych etapów modernizacji wiaduktu kolejowego od ul. Warszawskiej, a także tego od ul. Orlej. 

txt/fot. Agnieszka Jaskulska

 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.