Hojnie wsparliśmy WOŚP

Ponad 370 tys. zł – to nasz wkład w piękne dzieło Jurka Owsiaka i Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na dzień 14 stycznia. Ta kwota na pewno jeszcze wzrośnie, ponieważ wciąż trwają aukcje Allegro.

PRZEMEK SKOCZEK

Ciemne chmury, które coraz częściej zbierają się nad Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, w dniu finału, 12 stycznia, rozpierzchły się gdzieś. Może to nasze gorące serca? Od rana cieszyliśmy się słońcem i błękitnym niebem, tłumnie wyszliśmy na spacery do parku, na skwery i ulice, do lasu. A w każdym niemal miejscu czekali wolontariusze ze swoimi puszkami.

W Otwocku, gdzie działa największy sztab, kwestowało około 150 osób. W sumie zebrano przeszło 214 tys. zł (w tym 10 tys. 300 zł pochodzi z licytacji w PMDK i „Jaraczu”). Nadal trwają jednak aukcje Allegro, więc ta kwota będzie jeszcze wyższa o co najmniej 17 tys. zł, bo tyle jest „na aukcyjnym liczniku”, gdy publikujemy ten tekst. Rekord zatem padnie, bo przed rokiem zebrano 216 tys. 500.

Skoro już jesteśmy przy rekordach. Imponujący jest tegoroczny rekord puszki, który wyniósł – uwaga – ponad 7 tys. 650 zł. Jednej puszki – zaznaczmy!

Poza stolicą powiatu również sporo się działo. Sztab w Wiązownie zebrał przeszło 53 700 zł (43 900 w SP Wiązowna i 8 tys. 800 zł OSP Glinianka), czyli o 17 560 zł więcej niż w przed rokiem. Józefowska SP nr 2 w Michalinie to też stały punkt na mapie wośpowych wydarzeń. Tu uzyskano wynik ponad 67 tys. 300 zł, przebijając wynik z 2019 roku o prawie dziewięć tys. zł. Celestynów, gdzie po raz pierwszy od lat nie zorganizowano żadnego wydarzenia, siłą rzeczy odnotował słabszy wynik. Mimo wszystko wolontariusze stanęli na wysokości zadania i zebrali ponad 36 250 zł.

2 komentarze do “Hojnie wsparliśmy WOŚP

  • 16 stycznia 2020 o 11:44
    Permalink

    Napiszcie o dyr MOK Józefów! Zamyka wszystkie zajęcia dla dzieci. Wyrzuca z MOK wszystkich instruktorów, obraża rodziców, dzieciom mówi, że należy zamykać zajęcia, bo one i tak się nic na nich nie uczą. Tydzień przed startem w konkursie powiedziała dzieciom z ZTP, że wycofuje ich udział, bo są tak słabe, że nie mają szansy wygrać!!!!! Spotkanie z Burmistrzem w tej sprawie 16.01. o godzi 17:00. Zapraszamy – pomóżcie!

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.