Ogłoszono konkurs na nowego prezesa szpitala przy ul. Batorego

Rada nadzorcza Powiatowego Centrum Zdrowia w Otwocku zdecydowała o ogłoszeniu konkursu na nowego prezesa spółki. Kandydaci mogą składać dokumenty do końca stycznia.

Pod koniec grudnia dotychczasowa prezes szpitala powiatowego w Otwocku Ewa Marzena Pełszyńska wypowiedziała kontrakt. Zgodnie z umową będzie on obowiązywał do końca stycznia 2020 r. W piątek, 10 stycznia, rada nadzorcza Powiatowego Centrum Zdrowia podjęła uchwałę o ogłoszeniu konkursu na stanowisko prezesa zarządu spółki. 

Od kandydatów na następcę Pełszyńskiej oczekuje się m.in. wyższego wykształcenia na kierunku: ekonomia, zarządzanie, administracja, prawo, kierunki z zakresu nauk medycznych lub nauk o zdrowiu; co najmniej pięcioletniego doświadczenia w kierowaniu podmiotem zatrudniającym co najmniej 10 pracowników oraz co najmniej pięcioletniego doświadczenia w pracy w podmiotach leczniczych lub podobnych (szczegółowy wykaz wymagań podstawowych i dodatkowych dostępny jest na stronie internetowej szpitala).

Kandydaci poza dokumentacją potwierdzającą kwalifikacje powinni przedstawić pisemną koncepcję funkcjonowania szpitala z uwzględnieniem kierunków rozwoju na co najmniej trzy następne lata oraz wskazać formy prowadzonych działalności, sposoby na redukcję zadłużenia i zwiększenia wydolności finansowej spółki. Dokumenty należy składać do końca stycznia do godz.10 w siedzibie szpitala powiatowego w Otwocku (ul. Batorego 44). Rada nadzorcza zakłada optymistycznie, że postępowanie konkursowe powinno zakończyć się w połowie lutego. 

Kontrakt dotychczasowej prezes wygaśnie 31 stycznia. – Rada nadzorcza razem z właścicielem (powiatem otwockim – przyp. red.) zgodnie z kodeksem spółek handlowych będzie dążyć do tego, żeby została zachowana ciągłość zarządu, zanim nowy prezes zostanie wyłoniony w drodze konkursu – poinformował przewodniczący rady nadzorczej spółki PCZ Mariusz Strawiński.

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, organy nadzorcze spółki rozważają m.in. rozszerzenie zarządu szpitala o kolejnego (poza prezesem) członka. Mogłoby to usprawnić zarządzanie szpitalem oraz pozwolić uniknąć problemów w przypadku odwołania lub rezygnacji prezesa.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.