Tragiczny pożar na fermie drobiu z tysiącami piskląt

Dziś o świcie wybuchł pożar na fermie drobiu. W budynku znajdowało się 17 tysięcy piskląt, które wykluły się kilkanaście godzin wcześniej. Na miejscu zdarzenia interweniowało kilka zastępów straży pożarnej.

W sobotę, 18 stycznia o świcie zaczęła palić się ściółka w jednym z kurników na terenie fermy drobiu w Janowie w gm. Karczew. Wewnątrz znajdowały się jednodniowe hodowlane pisklęta. 

– Zgłoszenie o pożarze otrzymaliśmy o godz. 4 – mówi mł. kpt. Maciej Łodygowski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Otwocku. Na miejscu interweniowało kilka zastępów straży pożarnej, m.in. JRG Otwock, OSP Łukówiec, OSP Otwock Jabłonna. 

W chwili, kiedy strażacy dotarli na miejsce zdarzenia, wewnątrz budynku paliła się ściółka i panowało duże zadymienie. Mimo szybkiej interwencji strażaków, pisklęta nie miały szans na przeżycie, wszystkie zginęły.

Na razie nie wiadomo, co było dokładną przyczyną pożaru. 

AJ/fot. OSP Regut

6 komentarzy do “Tragiczny pożar na fermie drobiu z tysiącami piskląt

 • 18 stycznia 2020 o 16:15
  Permalink

  Szkoda że nie zostały wymione wszystkie jednostki które brały udział w akcji a był ich jeszcze kilka, a dokładnie:
  – OSP Karczew
  – OSP Podbiel
  – OSP Regut
  – WSP CELESTYNÓW

  Odpowiedz
 • 18 stycznia 2020 o 22:42
  Permalink

  Osp Łukówiec ostatnio jest tak promowane, że przypomina to lokowanie produktu jak w telewizji. Przypadek? Nie sądzę!

  Odpowiedz
  • 22 stycznia 2020 o 14:13
   Permalink

   Jako autorka tekstu zapewniam, że źle Pan ocenia sytuację. Nikogo nie promujemy, raczej stwierdziłabym, że od kilku lat promujemy wszystkie jednostki OSP z powiatu. Czasami nie ma miejsca na wymienianie wszystkich jednostek lub wymieniamy niektóre, np. tą jednostkę, której zdjęcia znajdują się w artykule – tak było w tym przypadku. Jednak, jeśli śledzi Pan artykuły dotyczące różnych zdarzeń w powiecie to zauważy Pan, że „Linia” od lat – jako pierwsza – promuje wszystkie jednostki i zawsze podpisuje, która jednostka zrobiła zdjęcia.
   Pozdrawiam

   Odpowiedz
   • 31 stycznia 2020 o 08:43
    Permalink

    Pali się bo tam nie można wydać decyzji środowiskowej. W związku z powyższym niniejszym oświadczam że zwijamy interes.
    Podpisał duszochwat.

    Odpowiedz
  • 23 stycznia 2020 o 13:20
   Permalink

   Bendem kandydowoł dlatego tyż mnie promujom

   Odpowiedz
 • 20 stycznia 2020 o 17:17
  Permalink

  Tajemniczy „Michale”. Na naszej stronie internetowej, do odwiedzenia której wszystkich serdecznie zapraszam, wymieniliśmy w relacji ze zdarzenia wszystkie jednostki biorące udział w akcji w Janowie http://osplukowiec.pl/index.php/2020/01/18/wyjazd-7-2020-pozar-fermy-drobiu-janow/
  Nie wiem co miałeś na myśli zarzucając nadmierne promowanie OSP Łukówiec – z drugiej strony czy to nasza wina że w artykule w LO nie wymieniono wszystkich jednostek? Zdradź nam proszę, gdzie to promowanie OSP Łukówiec się odbywa, przez kogo jest realizowane? Faktycznie bardzo dużo się u nas od dwóch lat dzieje, więc relacje z naszych imprez/zdarzeń/aktywności pojawiają się czasami w prasie lokalnej czy na portalach społecznościowych i to jest chyba naturalne… Członkowie stowarzyszenia OSP Łukówiec, których jest już ponad 40, bardzo ciężko pracują, SPOŁECZNIE!, aby nasza jednostka się rozwijała i służyła mieszkańcom. A Twój komentarz sugeruje, że jest to efekt jakiegoś cudownego poparcia? Politycznego? Boskiego? Jakiego? Zdradź nam 🙂
  Uważaj proszę na słowa, ponieważ bardzo łatwo można nimi kogoś nieuczciwie oskarżyć, oczernić, skrzywdzić itp. A jeśli też jesteś strażakiem ochotnikiem, zapraszamy Cię do odwiedzenia nas w Łukówcu, opowiemy Ci ile pracy wkładamy w naszą Jednostkę.

  Pozdrawiam
  Tomasz Rosłonek
  Prezes OSP Łukówiec

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.