Urząd skarbowy ostrzega przed oszustami!

Oszuści podszywają się pod urząd skarbowy i wysyłają e-maile o rzekomym wszczęciu kontroli skarbowej. W ten sposób chcą wyłudzić dane osobowe, które potem będą mogli wykorzystać do innych przestępstw. Mazowiecka administracja skarbowa informuje, że nie jest autorem tych e-maili, i apeluje o ostrożność!

 

W e-mailu jest podana informacja, że urząd skarbowy zamierza wszcząć kontrolę, którą wyznaczył na wskazany dzień w związku z brakiem możliwości skontaktowania się z podatnikiem. To nieprawda! Urzędnicy radzą, by pod żadnym pozorem nie otwierać załączników ani nie wysyłać odpowiedzi do nadawcy. Może to grozić utratą danych, kradzieżą dostępu do konta bankowego czy zawirusowaniem komputera. 

Izba Administracji Skarbowej w Warszawie apeluje o szczególną ostrożność w przypadku otrzymania podejrzanej wiadomości. – W takiej sytuacji należy powstrzymać się od jakichkolwiek czynności, przede wszystkim nie wolno otwierać załączników – podkreślają urzędnicy. I przypominają, że urząd skarbowy nie wysyła e-maili informujących podatników o zamiarze wszczęcia kontroli skarbowej. 

Skąd wiadomo, że mamy do czynienia z oszustem? – Adresy mailowe jednostek organizacyjnych Krajowej Administracji Skarbowej mają rozszerzenie @mf.gov.pl – podkreślają urzędnicy. Fałszywe e-maile są wysyłane z podejrzanych adresów, np. @chumekprinting.pl czy @transport-jaroslaw.pl. 

Nie należy otwierać wiadomości ani załącznika. Odnośnik w e-mailu prowadzi do zainfekowanego pliku.

W razie wątpliwości najlepiej skontaktować się z Urzędem Skarbowym w Otwocku przy ul. Matejki 4, tel. 22 778 23 01.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.