Superglina pożegnał się z komendą

Ten policjant z krwi i kości żegnał się z Komendą Powiatową Policji w Otwocku aż dwa razy. Nadkomisarz Dariusz Sadoch planował przejść na emeryturę dwa lata temu, ale okazał się zbyt doświadczonym policjantem, dlatego awansowano go na pierwszego zastępcę komendanta powiatowego KPP. Jednak – jak sam podkreśla – teraz nadszedł czas na zasłużoną emeryturę. Kilka dni temu w otwockiej komendzie odbyło się uroczyste pożegnanie nadkom. Sadocha.

AGNIESZKA JASKULSKA

Nadkomisarz Dariusz Sadoch jest wzorem dla wielu młodszych policjantów. Dał się poznać jako skuteczny i zaangażowany stróż prawa. To doświadczony funkcjonariusz nie tylko w pracy prewencyjnej i kryminalnej czy logistyce, lecz także w działalności prasowo-informacyjnej policji, bo był także oficerem prasowym otwockiej komendy – mówi nadkom. Daniel Niezdropa z KPP w Otwocku.

Nadkomisarz Sadoch zaczynał pracę jako szeregowy policjant, szybko zdobywał doświadczenie w każdej policyjnej dziedzinie. Dlatego w swojej karierze kierował kilkoma wydziałami: prewencji, wspomagającym, a także szefował karczewskim policjantom. Funkcjonariusze podkreślają, że nadkomisarz to prawdziwy policjant, sportowiec i wielki pasjonat piłki nożnej. – Grał w policyjnej reprezentacji otwockiej komendy, która miała na koncie wiele trofeów wywalczonych w turniejach naszego garnizonu – dodaje nadkom. Niezdropa.

Po ponad 28 latach pracy w policji nadkom. Sadoch, który od 19 października 2017 r. piastował stanowisko zastępcy komendanta powiatowego policji w Otwocku, a także nadzorował pion kryminalny, pożegnał się z jednostką i poszedł na zasłużoną emeryturę.

W poniedziałek, 13 stycznia, w KPP w Otwocku komendant powiatowy policji w Otwocku mł. insp. Hubert Białogrodzki razem ze swoim zastępcą podinsp. Jędrzejem Bełzem i pozostałymi pracownikami komendy uroczyście pożegnali nadkom. Dariusza Sadocha.

– Doświadczenie i wiedza przekazywana wielu młodszym funkcjonariuszom stawiają pana komendanta w gronie najlepszych i najbardziej doświadczonych policjantów tej jednostki. Jesteśmy dumni, że taki policjant mógł służyć w Komendzie Powiatowej Policji w Otwocku. Dziękujemy za wiele lat solidnej służby na straży bezpieczeństwa publicznego. Życzymy, aby kolejne lata, spędzone już poza służbą, były czasem pełnym zdrowia i szczęścia, a także spełnienia wszystkich marzeń – mówił mł. insp. Hubert Białogrodzki.

Kto zastąpi nadkom. Dariusza Sadocha? Tego na razie nie ujawniono.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.