Superglina pożegnał się z komendą

Ten policjant z krwi i kości żegnał się z Komendą Powiatową Policji w Otwocku aż dwa razy. Nadkomisarz Dariusz Sadoch planował przejść na emeryturę dwa lata temu, ale okazał się zbyt doświadczonym policjantem, dlatego awansowano go na pierwszego zastępcę komendanta powiatowego KPP. Jednak – jak sam podkreśla – teraz nadszedł czas na zasłużoną emeryturę. Kilka dni temu w otwockiej komendzie odbyło się uroczyste pożegnanie nadkom. Sadocha.

AGNIESZKA JASKULSKA

Nadkomisarz Dariusz Sadoch jest wzorem dla wielu młodszych policjantów. Dał się poznać jako skuteczny i zaangażowany stróż prawa. To doświadczony funkcjonariusz nie tylko w pracy prewencyjnej i kryminalnej czy logistyce, lecz także w działalności prasowo-informacyjnej policji, bo był także oficerem prasowym otwockiej komendy – mówi nadkom. Daniel Niezdropa z KPP w Otwocku.

Nadkomisarz Sadoch zaczynał pracę jako szeregowy policjant, szybko zdobywał doświadczenie w każdej policyjnej dziedzinie. Dlatego w swojej karierze kierował kilkoma wydziałami: prewencji, wspomagającym, a także szefował karczewskim policjantom. Funkcjonariusze podkreślają, że nadkomisarz to prawdziwy policjant, sportowiec i wielki pasjonat piłki nożnej. – Grał w policyjnej reprezentacji otwockiej komendy, która miała na koncie wiele trofeów wywalczonych w turniejach naszego garnizonu – dodaje nadkom. Niezdropa.

Po ponad 28 latach pracy w policji nadkom. Sadoch, który od 19 października 2017 r. piastował stanowisko zastępcy komendanta powiatowego policji w Otwocku, a także nadzorował pion kryminalny, pożegnał się z jednostką i poszedł na zasłużoną emeryturę.

W poniedziałek, 13 stycznia, w KPP w Otwocku komendant powiatowy policji w Otwocku mł. insp. Hubert Białogrodzki razem ze swoim zastępcą podinsp. Jędrzejem Bełzem i pozostałymi pracownikami komendy uroczyście pożegnali nadkom. Dariusza Sadocha.

– Doświadczenie i wiedza przekazywana wielu młodszym funkcjonariuszom stawiają pana komendanta w gronie najlepszych i najbardziej doświadczonych policjantów tej jednostki. Jesteśmy dumni, że taki policjant mógł służyć w Komendzie Powiatowej Policji w Otwocku. Dziękujemy za wiele lat solidnej służby na straży bezpieczeństwa publicznego. Życzymy, aby kolejne lata, spędzone już poza służbą, były czasem pełnym zdrowia i szczęścia, a także spełnienia wszystkich marzeń – mówił mł. insp. Hubert Białogrodzki.

Kto zastąpi nadkom. Dariusza Sadocha? Tego na razie nie ujawniono.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.