Bór Regut bohaterem Młodzieżowych Mistrzostw Polski

Regucki charakter objawił się w Lubawie, gdzie przez trzy dni (24-26 stycznia) odbywały się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w futsalu w kategorii U-14. Podopieczni trenera Mariusza Milewskiego nie byli wymieniani w gronie faworytów, ale w znakomitym stylu udało im się dotrzeć do wielkiego finału, gdzie zmierzyli się z najlepszą drużyną dwóch ostatnich edycji – Rekordem Bielsko Biała.

MARCIN SULIGA

W ostatnim meczu turnieju Bór musiał uznać wyższość bardziej doświadczonych kolegów przegrywając 2:1. Było to najniższe zwycięstwo Rekordu w całym turnieju, a kontaktowa bramka zdobyta w końcówce przez Bartłomieja Sobkowa była jedyną jaką zespół z Bielska Białej stracił w fazie pucharowej. 

Co tu dużo mówić, jesteśmy dumni. Nie byliśmy wymieniani w roli pretendentów do walki o medale, ale my znaliśmy swoją wartość. Hasło „Nic do stracenia” towarzyszyło nam przez cały turniej i dało świetny efekt, którego mało kto się spodziewał – stwierdził prezes klubu z Reguta, Albert Niemiec.

Srebro Mistrzostw Polski to zdecydowanie najważniejszy sukces w historii klubu, który w tym roku obchodzi 20-lecie istnienia. Nic więc dziwnego, że na bohaterów turnieju w Lubawie, mimo późnych godzin wieczornych, czekał przed halą w Celestynowie głośny i kolorowy kilkudziesięcioosobowy komitet powitalny. Najwierniejsi kibice zgotowali młodym piłkarzom prawdziwie mistrzowską fetę.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.