Projekt nowej szkoły w wakacje

Został już ogłoszony przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej wraz z pozwoleniem na budowę dla nowej Szkoły Podstawowej nr 8 w Wólce Mlądzkiej.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Miastu udało się w ekspresowym tempie uzyskać warunki techniczne przyłączenia do sieci gazowej. Były obawy, że może być z tym problem i nowa szkoła nie będzie miała od początku własnej kotłowni. – W ubiegłym tygodniu otrzymaliśmy od gazowni warunki przyłączenia, więc będzie można zaprojektować kotłownię gazową – mówi Krzysztof Gościcki, naczelnik wydziału inwestycji.

Teraz już nic nie stoi na przeszkodzie (są zgromadzone wszystkie dokumenty), aby miasto mogło ogłosić przetarg na wykonanie projektu nowej szkoły wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę. Projektant będzie miał maksymalnie 150 dni na realizację tego zadania. Najpóźniej na początku wakacji projekt powinien być gotowy. Powstanie on na podstawie programu funkcjonalno-użytkowego, który został wykonany w ubiegłym roku.

W tym czasie miasto postara się o dofinansowanie na tę inwestycję ze środków zewnętrznych. – Gdy będzie decyzja o pozwoleniu na budowę, będzie można ogłosić przetarg na wyłonienie wykonawcy inwestycji – dodaje naczelnik. To największa i najdroższa inwestycja oświatowa w Otwocku w ostatnich kilkunastu latach. Nowa szkoła ma kosztować ok. 12-15 mln zł.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.