Otwock: Jak sprawdza się czasowy zakaz postoju przy ul. Kupieckiej?

Zakaz postoju powyżej 30 minut na parkingu przy ul. Kupieckiej obowiązuje od półtora miesiąca. Mimo to niektórzy kierowcy go nie przestrzegają. Muszą więc liczyć się z interwencją policji.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

otwock kupiecka parkowanie

Wtorkowe przedpołudnie, na ul. Kupieckiej w centrum Otwocka tłoczno od aut. Nie ma gdzie zaparkować. Mija godzina, a część samochodów, mimo ustawionego znaku informującego o czasowym ograniczeniu parkowania, nadal stoi tam gdzie wcześniej. Dzwonimy na policję. Oficer dyżurny przyjmuje zgłoszenie i informuje, że skieruje na miejsce patrol policji. Dodaje, że jeśli mamy zdjęcia zaparkowanych samochodów, można je dołączyć do zawiadomienia.  Następnie policjanci sporządzą wniosek o ukaranie kierowców mandatem.

Zakaz czasowego parkowanie w tym miejscu obowiązuje od grudnia ubiegłego roku. Miasto wprowadziło go jako rozwiązanie tymczasowe, do czasu aż przy ul. Kupieckiej zacznie obowiązywać strefa płatnego parkowania, co ma  nastąpić na wiosnę. Na razie stoi znak, który obowiązuje tylko na fragmencie parkingu (jest tam ok. 14 miejsc). O tym, że auto stoi dłużej niż pół godziny i blokuje miejsce, policję mają informować okoliczni kupcy. 

Jak to rozwiązanie sprawdza się w praktyce? Okazuje się, że od połowy grudnia zgłoszeń było niewiele. W rozmowie z „Linią” nadkom. Daniel Niezdropa z Komendy Powiatowej Policji poinformował, że w grudniu  było osiem zgłoszeń, w tym trzy niepotwierdzone, a pięć dotyczyło 17 pojazdów. Policjanci wystawili wezwania do stawiennictwa na komendzie. W styczniu było jedno potwierdzone zgłoszenie dotyczące trzech pojazdów. – Za każdym razem były wystawiane mandaty karne. Każdy przypadek był rozpatrywany indywidualnie i w zależności od okoliczności stosowano odpowiedni środek oddziaływania wychowawczego. Policjanci odpowiadali na każde zgłoszenie i jak widać działania służb odniosły zamierzony skutek. W styczniu 2020 roku jest zdecydowanie mniej zgłoszeń – mówi nadkom. Niezdropa.

Zdaniem wiceprezydenta Pawła Walo rozwiązanie z ustawieniem znaku pomogło, bo jest rotacja aut. – Przy ul. Pod Zegarem jest zdecydowana poprawa. Kupcy przyznają, że ustawienie znaków to był bardzo dobry pomysł. Zmiana jest bardzo odczuwalna. Na ul. Kupieckiej też jest lepiej, pojawiło się więcej wolnych miejsc, ale to rozwiązanie lepiej działa przy ul. Pod Zegarem. Zaskoczyło, bo są kupcy, którzy wzywali policję, pilnowali tego zakazu – mówi Walo.

Z informacji od policji wiemy, że na parkingu przy ul. Pod Zegarem w grudniu były cztery zgłoszenia, w tym jedno niepotwierdzone, a trzy dotyczące dziewięciu pojazdów. Policjanci wystawili wezwania do stawiennictwa w komendzie albo pouczali kierowców na miejscu. W styczniu jak dotąd nie było zgłoszeń i interwencji.

4 komentarze do “Otwock: Jak sprawdza się czasowy zakaz postoju przy ul. Kupieckiej?

 • 4 lutego 2020 o 19:42
  Permalink

  Jest bardzo dużo miejsc w Otwocku gdzie kierowcy parkują gdzie chcą. Parkują i jeżdżą jak chcą, zero kultury i zasad. Dużo uliczek gdzie nie ma znaków i robi się syf. Wystarczy zobaczyć przy rondzie Karczewska jak jeżdżą i jak parkują, jak by mogli to na rondzie by parkowali. Na słowa że 10m od skrzyzowania…że cooo… 🙂 policja nic nie robi A straż skasowana.

  Odpowiedz
  • 4 lutego 2020 o 19:43
   Permalink

   Z takim chamstwem i stylem jazdy oraz parkowania to się nie gdzie nie spotkałam. Policja nie robi nic !

   Odpowiedz
 • 4 lutego 2020 o 19:50
  Permalink

  Policja i urzędy powinni w końcu zadbać o ten Otwock. Otwocki kierowca ma swój styl jazdy, swoje przepisy i swoje zasady. Mieszkam tu od roku i jestem przerażony. Kupilem tu dzialke ale spowrotem uciekam do Wawra. Tu sie nie da zyc…Tu jest jakaś inna planeta… może kiedyś urzędasy zajmą się uliczkami przy Zusie bo to jakiś dramat. Policja ma na wszystko wywalone, a straz zabrali zeby bylo jeszcze gorzej.

  Odpowiedz
  • 5 lutego 2020 o 11:00
   Permalink

   Andrzeju, z żalem żegnają Cię mieszkańcy „innej planety”…

   Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.