Wpadła szajka okradająca paczkomaty

W ręce stróżów prawa wpadło trzech młodych mężczyzn, którzy okradli kilka paczkomatów. 19-latek i jego dwaj 18-letni wspólnicy usłyszeli aż 83 zarzuty związane z włamaniem się do skrytek i kradzieżą lub próbą włamania. Grozi im do 10 lat więzienia.

MJ

Szajka złodziei, która grasowała tuż przed świętami, kradła przesyłki i prezenty z paczkomatów. Jednak doświadczeni policjanci szybko wpadli na trop trzech młodych mężczyzn, którzy włamali się do dwóch paczkomatów. – Najpierw włamywacze wyłamali drzwiczki do skrytek w paczkomacie przy ul. Żeromskiego w Otwocku – mówi nadkom. Daniel Niezdropa z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku.

Dwa dni później w podobny sposób włamali się do kolejnego paczkomatu przy ul. Jana Pawła II w Otwocku. Policjanci podejrzewali, że włamania i kradzieży dokonała ta sama szajka. Szybko okazało się, że trzej sprawcy są dobrze znani policji. Zatrzymano 19-latka i jego dwóch 18-letnich wspólników. Mężczyźni są mieszkańcami powiatu otwockiego.

– Zebrano materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie trzem mężczyznom zarzutów karnych. 18-letni otwocczanin usłyszał 42 zarzuty dotyczące włamań i usiłowania włamań. Drugi 18-latek usłyszał 18 zarzutów, a trzeciemu podejrzanemu w wieku 19 lat zarzucono usiłowanie włamania do 23 skrytek paczkomatowych – wylicza nadkom. Niezdropa. I podkreśla, że policjanci jeszcze nie zamknęli sprawy. Ustalane są straty, jakie pokrzywdzeni ponieśli z tytułu kradzieży przesyłek.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.