Mrówka rządzi w szpitalu

Wiadomo już, kto będzie zarządzał szpitalem powiatowym przy ul. Batorego w Otwocku do czasu wyłonienia nowego prezesa Powiatowego Centrum Zdrowia. Rada nadzorcza powołała drugiego członka zarządu szpitala. Został nim Michał Mrówka. Swoją funkcję będzie pełnił do czerwca.

SYLWIA WYSOCKA

Prezes Ewa Marzena Pełszyńska złożyła rezygnację z funkcji z miesięcznym okresem wypowiedzenia, który upłynął 31 stycznia. Trwa postępowanie konkursowe, które służy wyłonieniu jej następcy. Zgodnie z planem ma się ono zakończyć w połowie lutego. Tymczasem jak pisaliśmy już na łamach „Linii”, rada nadzorcza i zgromadzenie wspólników uznały, że krokiem w dobrym kierunku będzie powołanie drugiego, obok prezesa, członka zarządu szpitala. Niestety, nie starczyło już czasu, aby wyłonić go – przynajmniej na razie – w drodze konkursu.

Poszukiwania właściwej osoby prowadziła rada nadzorcza, która rozmawiała z kandydatami i ostatecznie przesłała zgromadzeniu wspólników, czyli zarządowi powiatu otwockiego, propozycję kandydata i warunki kontraktu.

Zgromadzenie wspólników zaakceptowało kandydaturę oraz warunki kontraktu. Pod koniec stycznia spośród trzech kandydatów na członka zarządu szpitala został powołany Michał Mrówka. Ma on wykształcenie prawnicze i doświadczenie w zarządzaniu podmiotem medycznym. Pracował w sektorze prywatnym. Był udziało-wcem firmy Kolmed Kompleksowa Obsługa Medyczna, zarządzał zespołem ok. 80 osób, po zbyciu udziałów przeszedł do spółki PCZ w Otwocku.

– Michał Mrówka zdaje sobie sprawę, że jest powołany czasowo do prowadzenia bieżącej działalności szpitala. Oprócz członka zarządu będzie jeszcze powołany jeden prokurent z obecnej kadry spółki, który będzie współpracował z członkiem zarządu – mówi w rozmowie z „Linią” wicestarosta Krzysztof Kłósek.

– Wszystko po to, by ograniczyć koszty. W styczniu odeszła prezes oraz dwóch prokurentów spółki, czyli trzy osoby. Obecnie została zatrudniona jedna osoba „z zewnątrz” i jedna osoba będzie prokurentem – wyjaśnia wicestarosta.

Funkcję członka zarządu Michał Mrówka będzie pełnić do końca czerwca. Docelowo w planach jesy – tak jak w przypadku prezesa – ogłoszenie konkursu także na to stanowisko W konkursie będzie mógł wziąć udział także obecnie powołany członek zarządu. Niewykluczone więc, że jego praca na rzecz powiatowego szpitala potrwa dłużej.

One thought on “Mrówka rządzi w szpitalu

  • 7 lutego 2020 o 02:12
    Permalink

    Następny zamiatacz. Niedługo będą podcinać drzwi aby dywany nie zahaczały

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.