Najważniejsza jest ciepła buda

Zima to najtrudniejszy czas dla zwierząt mieszkających niemal pod gołym niebem. Wiele psów spędza życie na łańcuchu przykutym do byle jakiego schronienia. Teraz biedni właściciele mają szansę zapewnić swojemu psu porządną i ciepłą drewnianą budę. Muszą tylko zgłosić się do schroniska w Celestynowie.

AGNIESZKA JASKULSKA

pomoc dla schroniska

To jedna z najważniejszych zimowych akcji schroniska w Celestynowie, które wraz z wolontariuszami z otwockiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce pomaga wymienić stare budy właścicielom psów, których nie stać na zakup nowego schronienia. – Osoby, których nie stać na zakup solidnej budy, mogą liczyć na naszą pomoc. Wymieniamy starą budę na nową, która jest drewniana, ocieplona i ma blaszany daszek – wyjaśnia Łukasz Balcer, dyrektor celestynowskiego schroniska. – Do tego wymienimy obrożę i łańcuch na linkę ze specjalnym zapięciem, które zabezpiecza zwierzę przed splątaniem i okaleczeniem – dodaje szef schroniska.

Z pomocy schroniska skorzystało już wielu mieszkańców powiatu otwockiego. – Nie tylko wymieniamy budy, lecz także przyglądamy się ogólnym warunkom bytowym zwierząt. Najczęściej zostawiamy właścicielowi sporo karmy dla psa, a także nowe miski i preparaty zapewniające ochronę przed pchłami i kleszczami – podkreśla Łukasz Balcer.

Czasem zdarzają się sytuacje, w których właściciele psów wykorzystują sytuację i proszą wolontariuszy, aby zabrali zwierzę. – Niedawno trafiliśmy na wiejską posesję, gdzie znajdowała się sunia ze szczeniakami. Psia rodzina mieszkała w fatalnych warunkach. Szczeniaki trafiły do naszego schroniska, a sunia po wysterylizowaniu wróciła do właścicieli i oczywiście do nowej, ciepłej budy – mówi szef schroniska. I dodaje, że zimowa akcja potrwa jeszcze dwa miesiące.

– Dzięki darczyńcom, którzy wspierają schronisko finansowo, możemy zamawiać wykonanie takich porządnych bud. Niedługo do naszego schroniska przyjadą kolejne budy, które trafią do psów żyjących w fatalnych warunkach – zapewnia Łukasz Balcer. I podkreśla, że osoby, które potrzebują takiego wsparcia, mogą skontaktować się ze schroniskiem osobiście lub telefonicznie pod numerem 22 789 70 61.

1 procent dla schroniska

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.