Zmiany przy galerii na Kupieckiej

Na ul. Kupieckiej panuje wzmożony ruch, trzeba uważać na robotników. Trwa przebudowa ulicy. Powstają nowe miejsca parkingowe i chodnik. Lokalizację zmieni też przystanek autobusowy.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

W ramach podpisanego z miastem porozumienia spółka WOT Invest, która buduje galerię, na własny koszt przebuduje ul. Kupiecką i zagospodaruje pas drogowy. Powstanie szeroki na pięć metrow chodnik z kostki granitowej takiej jak w centrum Otwocka przy ul. Powstańców Warszawy, zostaną też posadzone drzewa, które będzie można podświetlić. Na ul. Kupieckiej powstanie więcej miejsc parkingowych (po stronie galerii), nie zabraknie też stylowych latarni.

Przystanek autobusowy zostanie przeniesiony na ul. Staszica. Inwestor chciał, żeby była tam zajezdnia na trzy autobusy, ale władze miasta się nie zgodziły.

– Prezydent Jarosław Margielski uznał, że z punktu widzenia interesu mieszkańców i pewnej wizji przestrzeni publicznej, zatoka autobusowa w tym miejscu nie jest dobrym rozwiązaniem – mówi Andrzej Hałaczkiewicz, naczelnik wydziału gospodarki komunalnej w urzędzie miasta. – Chcemy, żeby ciąg pieszo-rowerowy przy ul. Staszica był utrzymany, na wysokości galerii będzie z elementów granitowych – dodaje.

Na koniec zostanie wykonana nowa nawierzchnia asfaltowa ul. Kupieckiej wraz z odwodnieniem i wzmocnieniem konstrukcji jezdni. Ulica ma być przygotowana do przyjęcia większego ruchu po otwarciu galerii, co ma nastąpić w ostatni weekend marca. Wszystkie prace wykona inwestor na mocy porozumienia z miastem. Dzięki temu w budżecie Otwocka udało się zaoszczędzić ok. 700 tys. zł.

One thought on “Zmiany przy galerii na Kupieckiej

  • 17 lutego 2020 o 11:36
    Permalink

    pięć metrow chodnik???
    Ho ho, To trzy samochody obok siebie zaparkują

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.