Ginekologia czeka na remont [GALERIA]

Powiatowe Centrum Zdrowia ogłosiło przetarg na remont oddziału ginekologiczno-położniczego. Zainteresowane firmy mogą zgłaszać się do 26 lutego. Remont ma potrwać cztery miesiące i zakończyć się najpóźniej do końca sierpnia.

SYLWIA WYSOCKA

Remont goni remont w szpitalu powiatowym przy ul. Batorego w Otwocku. Trwa jeszcze przebudowa przyziemia szpitala na potrzeby nowego sprzętu specjalistycznego, a PCZ już szuka wykonawcy kolejnych robót. Tym razem chodzi o remont pomieszczeń oddziału ginekologiczno-położniczego na drugim piętrze szpitala.Zakres prac rozbiórkowych i budowlanych zawiera m.in.: wyburzenie części ścian działowych i zastąpienie ich nowymi, wymianę posadzek, wymianę drzwi, wykończenia ścian i sufitów. Remont obejmie także urządzenia i instalacje wodno-kanalizacyjne, centralnego ogrzewania, wentylacji mechanicznej oraz gazów medycznych i elektryki. Prace będą prowadzone w czasie funkcjonowania szpitala, a poszczególne pomieszczenia zostaną wyłączane z eksploatacji w określonym czasie. Po remoncie z 19 łóżek dla pacjentów pozostanie 13.

Jak poinformował p.o. dyrektora ds. medycznych szpitala Leszek Gmyrek, pieniądze na remont pochodzą z budżetu powiatu otwockiego oraz od prywatnego sponsora. Ile będzie kosztować całość, to pokaże wynik przetargu. Przy pomyślnym rozstrzygnięciu postępowania (oferty można składać do 26 lutego) zakłada się, że remont zostanie przeprowadzony w czasie czterech miesięcy. Zakończy się najpóźniej do 31 sierpnia 2020 r.

Komentarz:
dr Leszek Gmyrek, ordynator oddziału ginekologii i położnictwa:

Remont, który planujemy w maju, będzie przeprowadzony przy działającym oddziale ginekologii. Nie planujemy zamknięcia oddziału, nie będzie przestoju. Pacjentki, które nie będą operowane, będą mogły przebywać na oddziale wewnętrznym i na chirurgii, gdzie nie zawsze jest pełne obłożenie. Mogą pojawić się drobne utrudnienia, ale nie zamierzamy wstrzymywać pracy oddziału. Ten remont jest absolutnie konieczny. Każdy, kto widział, jak wygląda oddział ginekologii, wie, że tu chodzi o doprowadzenie go do cywilizowanego standardu. Obecnie trudno mówić o jakimkolwiek standardzie tego miejsca. Jest mi trochę wstyd, jak to wygląda. Oczywiście na pierwszym miejscu stawiamy jakość leczenia, fachowość kadry, stosunek personelu do pacjentek. Dlatego na to kładziemy największy nacisk, ale w porównaniu z wyremontowanymi warszawskimi szpitalami otwocka ginekologia wypada słabo. Tak dalej być nie może i dlatego planujemy to zmienić.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.