Senior wyszedł ze szpitala i przepadł bez śladu [AKTUALIZACJA]

Mężczyzna prawdopodobnie źle się czuł. W piątek, 14 lutego, 76-letni Stanisław Zawistowski został zabrany przez pogotowie ratunkowe do szpitala przy ul. Batorego w Otwocku. Wyszedł ze szpitala około godz. 19.30. Do domu jednak nie wrócił ani dotychczas nie skontaktował się z najbliższymi. Trwa akcja poszukiwawcza, w której uczestniczą funkcjonariusze i strażacy 

AGNIESZKA JASKULSKA

Stanisław Zawistowski wyszedł z domu w piątek po południu. Tęsknił za żoną, która kilka tygodni temu trafiła do szpitala po udarze. Mężczyzna spacerował niedaleko domu. – Stanisław często chodził na spacery i nigdy nie było problemu, pomimo, że ma kłopoty z pamięcią i stan jego zdrowia wymaga podawania lekarstw, ale zawsze wracał do domu – tłumaczy rodzina mężczyzny. – W piątek jednak było inaczej. Stanisław podczas spaceru w pewnym sensie się zagubił, był zdezorientowany, dlatego trafił do szpitala. Na izbie przyjęć przebywał do godz. 19.30. Wyszedł mówiąc personelowi, że w domu czeka na niego żona. Niestety jego żona kilka tygodni temu przeszła udar i do dzisiejszego dnia jest w szpitalu – tłumaczy rodzina pana Stanisława. I dodają: – Nikt w szpitalu nie zainteresował się naszym członkiem rodziny, który trafił na izbę z powodu dezorientacji i zaników pamięci. Do tego nie miał przy sobie dokumentów ani pieniędzy, a mimo to wypuszczono go ze szpitala – martwią się najbliżsi seniora, którzy od kilku dni próbują odnaleźć mężczyznę na własną rękę. Mężczyzna jednak nie daje znaku życia.

– Rodzina zgłosiła zaginięcie 76-letniego mieszkańca Otwocka. Trwa akcja poszukiwawcza w różnych częściach miasta. Na razie mężczyzna nie został odnaleziony – mówi asp. sztab. Anna Wasilewicz z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. Stróże prawa i strażacy prowadzili akcję poszukiwawczą w okolicy szpitala m.in. lasy pomiędzy ul. Batorego a osiedlem Ługi, a także tereny wzdłuż rzeki Świder.

Rysopis: około 170 cm wzrostu, oczy koloru szarego (prawa powieka opadająca), szczupła budowa ciała. W dniu zaginięcia ubrany był w ciemną kurtkę. 

Wszystkie osoby mogące pomóc w odnalezieniu zaginionego, proszone są o kontakt z otwocką komendą policji pod nr tel. (22) 604 12 13 oraz (22) 604 19 00 lub pod numerem alarmowym 997 lub 112. 

Można również napisać w tej sprawie do fundacji ITAKA pod adres: itaka@zaginieni.pl

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.