Tragiczny wypadek podczas ferii zimowych. 12-letnia Iga zmarła w szpitalu

Prokuratura wyjaśnia okoliczności tragicznego zdarzenia, do którego doszło w hotelowym basenie. 12-letnia Iga, uczennica 5 klasy SP nr 2 w Józefowie, zmarła w sobotę w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu. Teraz śledczy sprawdzają m.in. to, czy powodem śmierci dziewczynki mogły być źle funkcjonujące i nieodpowiednio zabezpieczone urządzenia odprowadzające i filtrujące wodę.

AGNIESZKA JASKULSKA

Mama z córką wyjechały na początku ferii. Zatrzymały się w jednym z hoteli w Łomnicy koło Jeleniej Góry, gdzie cieszyły się beztroskim pobytem. W środę, 12 lutego wieczorem poszły na basen, który znajdował się w hotelu. Iga pływała i bawiła się z innymi dziećmi. W pewnym momencie dziewczynka zniknęła pod wodą…

Nieprzytomne dziecko zostało wyciągnięte z basenu przez gości hotelowych i ratownika, który do czasu przyjazdu karetki prowadził reanimację. 12-latka w stanie krytycznym została przewieziona do szpitala. Lekarze robili wszystko co mogli, aby uratować Igę, ale dziewczynka nie odzyskała przytomności. Zmarła w sobotę w szpitalu.

Okoliczności i przyczyny śmierci 12-letniej Igi wyjaśnia prokurator. Przesłuchano świadków i część personelu. Kluczowe dla sprawy mogą być nagrania z monitoringu, które zabezpieczyła policja, a także sekcja zwłok dziewczynki, która ustali, co było bezpośrednią przyczyną jej śmierci. Teraz śledczy sprawdzają m.in. to, czy powodem tragedii mogły być źle zabezpieczone urządzenia odprowadzające i filtrujące wodę, które prawdopodobnie wciągnęły włosy 12-latki.

Dyrekcja hotelu w swoim oświadczeniu powiadomiła, że z informacji, jakie posiada, wynika, iż dziecko zasłabło podczas pływania. I zapewnia: “Kompleks basenowy w grudniu przeszedł wszystkie testy bezpieczeństwa.  Obecnie trwają czynności wyjaśniające. Chcielibyśmy wyrazić szczery żal oraz przekazać wyrazy wsparcia rodzinie oraz bliskim w związku z tą sytuacją”.

Prokuratorskie śledztwo jest teraz prowadzone także w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci dziewczynki. W mediach społecznościowych rodzina opublikowała zdjęcie córki z apelem do świadków zdarzenia, którzy pomogą ustalić, co wydarzyło się feralnego wieczora na basenie. Rodzina prosi świadków o kontakt pod adresem: wypadeknabasenie@gmail.com 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.