Walcz i broń się!

Sporty walki to forma aktywności ruchowej, która pozwala opanować umiejętności przydatne w sytuacji zagrożenia. Bezpłatne zajęcia w tej dziedzinie proponują ośrodki w Kołbieli i Aninie.

PRZEMEK SKOCZEK

W marcu na bezpłatny kurs samoobrony dla kobiet zaprasza Gminna Biblioteka Publiczna w Kołbieli. – Poprowadzą go trenerzy z Fundacji Uczymy Walczymy.

Kurs jest skierowany do wszystkich kobiet od 15. roku życia, niezależnie od predyspozycji fizycznych. Zajęcia mają na celu pokazanie realnych sposobów reagowania w przypadku zaskoczenia i zagrożenia atakiem fizycznym – wyjaśnia Katarzyna Bajer z biblioteki. Szkolenie składa się z czterech spotkań we wtorki: 3, 10, 17 i 24 marca. Zajęcia odbędą się w Urzędzie Gminy Kołbiel w godz. od 18.30 do 20. Obowiązują zapisy, tel. 25 757 39 92. Z kolei Uniq Fight Club z Anina zaprasza na bezpłatne zajęcia ze sportów walki dla dzieci z rodzicami oraz dla seniorów. Nie obowiązują zapisy, potrzebne są tylko chęci i wygodny strój do ćwiczeń.

W programie treningowym dla osób w wieku powyżej 60 lat duży nacisk jest położony na zmniejszenie skutków różnych przeciążeń, poprawę elastyczności mięśni i ruchomości stawów oraz pomoc w walce z dolegliwościami kręgosłupa. Otwarte zajęcia pod hasłem „Sportowa niedziela” odbywają się w ostatni dzień tygodnia w siedzibie klubu przy ul. VI Poprzecznej 23, początek o godz. 13.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.