Spektakularna akcja otwockiej policji. Na terenie powiatu otwockiego znaleziono mafijne magazyny broni i materiałów wybuchowych [ZDJĘCIA]

To była akcja zakrojona na szeroką skalę. Otwoccy policjanci zabezpieczyli na dwóch posesjach w Otwocku i Józefowie broń, amunicję, tłumiki, granaty, a także materiały i urządzenia wybuchowe. W tej sprawie zatrzymano 36-letniego mieszkańca Otwocka.

AGNIESZKA JASKULSKA

Ponad dwie dekady temu gangi m.in. z Pruszkowa i Wołomina walczyły o wpływy. Podczas tych krwawych porachunków porwania dla okupu, obcinanie palców, torturowanie, wymuszenia i „zbieranie” haraczy czy strzelaniny na ulicy były na porządku dziennym. Grupy miały swoje wpływy również w Otwocku i okolicach. Jeden z nowych tropów doprowadził śledczych do dwóch posesji w Otwocku i Józefowie, gdzie ukryto broń i amunicję należącą prawdopodobnie do gangsterów rządzących ponad dwie dekady temu na Mazowszu. 

Kilka dni temu w Otwocku i Józefowie przeprowadzono działania policyjne zakrojone na szeroką skalę. – Działania otwockich policjantów wspomagali policyjni pirotechnicy z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego z Warszawy, funkcjonariusze z Wydziału do Zwalczania Aktów Terroru Centralnego Biura Śledczego Policji oraz biegłych z laboratorium kryminalistycznego z Komendy Stołecznej i Komendy Głównej Policji, a także strażacy – mówi nadkom. Daniel Niezdropa z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. 

Służby mundurowe najpierw pojawiły się na jednej z posesji w Otwocku. W różnych skrytkach w mieszkaniu funkcjonariusze odnaleźli m.in. broń krótką i długą, amunicję oraz materiały wybuchowe. Natomiast podczas działań na dużej posesji przy ul. Nadwiślańskiej w Józefowie wykorzystano ciężki sprzęt, aby wykopać z ziemi broń, która była ukryta niedaleko Wisły. – Na prywatnej działce funkcjonariusze odkryli zakopany w ziemi arsenał broni, amunicji, granatów oraz materiałów i urządzeń wybuchowych – wylicza nadkom. Daniel Niezdropa. 

W policyjnej akcji uczestniczyli także strażacy, którzy byli przygotowani na każdą sytuację m.in. na eksplozję i pożar. – W ich obecności sprawdzono zawartość kilku metalowych sejfów, w których również mogły znajdować się inne niebezpieczne materiały. Okazało się, że jeden z nich trzeba było wywieźć z posesji na poligon i tam go zdetonować – zaznacza nadkom. Daniel Niezdropa.

W sprawie zabezpieczonego arsenału broni i materiałów wybuchowych zatrzymano 36-letniego mieszkańca Otwocka. Prokurator przedstawił mu zarzuty. Mężczyzna odpowie za posiadanie bez wymaganego zezwolenia broni oraz materiałów wybuchowych. – Wobec 36-latka zastosowano areszt tymczasowy. Grozi mu do ośmiu lat pozbawienia wolności – dodaje nadkomisarz. I podkreśla, że zabezpieczony arsenał będzie jeszcze poddawany ocenie biegłych. Sprawa ma charakter rozwojowy. 

Więcej na ten temat w “Linii Otwockiej” w poniedziałek, 24 lutego.

5 myśli na temat “Spektakularna akcja otwockiej policji. Na terenie powiatu otwockiego znaleziono mafijne magazyny broni i materiałów wybuchowych [ZDJĘCIA]

 • 21 lutego 2020 o 22:47
  Permalink

  Dopiero teraz się dowiedzieli…kurła, pod sklepem 15 lat temu wiedział co drugi „typ” haha…

  Odpowiedz
 • 22 lutego 2020 o 11:26
  Permalink

  Przecież to jakaś rupieciarnia ,a broń z czasów II WŚ zardzewiała i nie sprawna.

  Odpowiedz
 • 23 lutego 2020 o 19:37
  Permalink

  nie wiem czy głupote jest bardziej niebezpieczna czy te zardzewiałe granaty lub wiatrówka z pierwszego kadru. Brakuje tylko procy i łuku z leszczyny z magazynkiem ostrych strzał. Jeśli mafia korzysta z takieg sprzętu to możemy spać spokojnie.

  Odpowiedz
 • 9 maja 2020 o 22:16
  Permalink

  Tak, dzis moge powiedziec zdecydowanie, ze jestem dumna z…moich dzieci!!! niech ci ziemia lekka bedzie.

  Odpowiedz

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.