Spektakularna akcja otwockiej policji. Na terenie powiatu otwockiego znaleziono mafijne magazyny broni i materiałów wybuchowych [ZDJĘCIA]

To była akcja zakrojona na szeroką skalę. Otwoccy policjanci zabezpieczyli na dwóch posesjach w Otwocku i Józefowie broń, amunicję, tłumiki, granaty, a także materiały i urządzenia wybuchowe. W tej sprawie zatrzymano 36-letniego mieszkańca Otwocka.

AGNIESZKA JASKULSKA

Ponad dwie dekady temu gangi m.in. z Pruszkowa i Wołomina walczyły o wpływy. Podczas tych krwawych porachunków porwania dla okupu, obcinanie palców, torturowanie, wymuszenia i „zbieranie” haraczy czy strzelaniny na ulicy były na porządku dziennym. Grupy miały swoje wpływy również w Otwocku i okolicach. Jeden z nowych tropów doprowadził śledczych do dwóch posesji w Otwocku i Józefowie, gdzie ukryto broń i amunicję należącą prawdopodobnie do gangsterów rządzących ponad dwie dekady temu na Mazowszu. 

Kilka dni temu w Otwocku i Józefowie przeprowadzono działania policyjne zakrojone na szeroką skalę. – Działania otwockich policjantów wspomagali policyjni pirotechnicy z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego z Warszawy, funkcjonariusze z Wydziału do Zwalczania Aktów Terroru Centralnego Biura Śledczego Policji oraz biegłych z laboratorium kryminalistycznego z Komendy Stołecznej i Komendy Głównej Policji, a także strażacy – mówi nadkom. Daniel Niezdropa z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. 

Służby mundurowe najpierw pojawiły się na jednej z posesji w Otwocku. W różnych skrytkach w mieszkaniu funkcjonariusze odnaleźli m.in. broń krótką i długą, amunicję oraz materiały wybuchowe. Natomiast podczas działań na dużej posesji przy ul. Nadwiślańskiej w Józefowie wykorzystano ciężki sprzęt, aby wykopać z ziemi broń, która była ukryta niedaleko Wisły. – Na prywatnej działce funkcjonariusze odkryli zakopany w ziemi arsenał broni, amunicji, granatów oraz materiałów i urządzeń wybuchowych – wylicza nadkom. Daniel Niezdropa. 

W policyjnej akcji uczestniczyli także strażacy, którzy byli przygotowani na każdą sytuację m.in. na eksplozję i pożar. – W ich obecności sprawdzono zawartość kilku metalowych sejfów, w których również mogły znajdować się inne niebezpieczne materiały. Okazało się, że jeden z nich trzeba było wywieźć z posesji na poligon i tam go zdetonować – zaznacza nadkom. Daniel Niezdropa.

W sprawie zabezpieczonego arsenału broni i materiałów wybuchowych zatrzymano 36-letniego mieszkańca Otwocka. Prokurator przedstawił mu zarzuty. Mężczyzna odpowie za posiadanie bez wymaganego zezwolenia broni oraz materiałów wybuchowych. – Wobec 36-latka zastosowano areszt tymczasowy. Grozi mu do ośmiu lat pozbawienia wolności – dodaje nadkomisarz. I podkreśla, że zabezpieczony arsenał będzie jeszcze poddawany ocenie biegłych. Sprawa ma charakter rozwojowy. 

Więcej na ten temat w “Linii Otwockiej” w poniedziałek, 24 lutego.

5 komentarzy do “Spektakularna akcja otwockiej policji. Na terenie powiatu otwockiego znaleziono mafijne magazyny broni i materiałów wybuchowych [ZDJĘCIA]

 • 21 lutego 2020 o 22:47
  Permalink

  Dopiero teraz się dowiedzieli…kurła, pod sklepem 15 lat temu wiedział co drugi „typ” haha…

  Odpowiedz
 • 22 lutego 2020 o 11:26
  Permalink

  Przecież to jakaś rupieciarnia ,a broń z czasów II WŚ zardzewiała i nie sprawna.

  Odpowiedz
 • 23 lutego 2020 o 19:37
  Permalink

  nie wiem czy głupote jest bardziej niebezpieczna czy te zardzewiałe granaty lub wiatrówka z pierwszego kadru. Brakuje tylko procy i łuku z leszczyny z magazynkiem ostrych strzał. Jeśli mafia korzysta z takieg sprzętu to możemy spać spokojnie.

  Odpowiedz
 • 9 maja 2020 o 22:16
  Permalink

  Tak, dzis moge powiedziec zdecydowanie, ze jestem dumna z…moich dzieci!!! niech ci ziemia lekka bedzie.

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.