Wiązowna: Jak jeździć podczas półmaratonu?

W niedzielę, 23 lutego odbędzie się 40. Półmaraton Wiązowski. W tej jednej z najpopularniejszych na Mazowszu imprez biegowych weźmie udział ponad pięć tysięcy osób. To oznacza m.in. spore utrudnienia dla kierowców.

PRZEMEK SKOCZEKW związku z organizacją biegów w Wiązownie w niedzielę czasowo zostanie zmieniona organizacja ruchu. Półmaraton startuje z terenu przy szkole podstawowej przy ul. Kościelnej. Następnie trasa wiedzie ulicami: Pęclińską i Projektowaną do Żanęcina, a potem przez Dziechciniec, Malcanów, Lipowo do centrum Glinianki. Powrót odbędzie się przez miejscowości: Glinianka, Lipowo, Malcanów, Dziechciniec i Pęclin do mety przy szkole w Wiązownie.

– Podczas trwania półmaratonu będą zamknięte dojazdy do trasy biegu na całej długości. Na skrzyżowaniach dróg publicznych zostaną ustawione posterunki policji, a na bocznych drogach dojazdowych patrole ochotniczych straży pożarnych oraz żandarmerii wojskowej. W godzinach od 7.30 do 15.30 ruch na ul. Kościelnej na odcinku od restauracji „Mazowsze” do ul. Pęclińskiej będzie całkowicie zamknięty. Dojazd do kościoła w Wiązownie będzie możliwy od ulic Duchnowskiej i Kąckiej – zapowiada Karol Bronikowski z Urzędu Gminy w Wiązownie.

Nieco inaczej będą kursować też autobusy linii 720 i L20. Ta pierwsza ma skrócony jeden kurs (wyjazd z Wiązowny o godz. 12.22) na trasie Wiązowna – Rzakta i z powrotem. Autobus zacznie i skończy przejazd na parkingu przy targowisku „Mój Rynek”. Kilka kursów linii 720 na tej samej trasie skierowano objazdem przez Radiówek i Żanęcin. Chodzi o autobusy wyjeżdżające z Wiązowny o godz. 9.43 i 14.53 oraz wracające z Rzakty o godz. 7.39, 10.22 i 15.29. Natomiast kursy linii L20 o godz. 11.28 i 13.58 (wyjazd z Otwocka) oraz 12.23 i 14.53 (wyjazd z Rzakty) całkowicie zawieszono.

– Bardzo prosimy o ograniczenie poruszania się po trasie półmaratonu, a w razie konieczności o zachowanie szczególnej ostrożności wobec zawodników i zastosowanie się do poleceń policji i służb porządkowych – dodaje Karol Bronikowski.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.