Przedszkole jeszcze nie gotowe

Już po feriach, a oddział przedszkolny w SP nr 12 nie jest jeszcze gotowy do przyjęcia dzieci. Termin otwarcia znów się opóźnia. Według najnowszych zapewnień władz miasta ma to nastąpić do 16 marca.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Rodzice przedszkolaków są zniecierpliwieni, bo termin otwarcia nowego oddziału po raz kolejny jest przesuwany. Najpierw miał być oddany do użytku w połowie grudnia ubiegłego roku, potem do końca stycznia, a ostatnio po feriach. – Prace są na ukończeniu. Zobaczymy potem, jak będzie z odbiorami (straży pożarnej i sanepidu – przyp.red.), a na to nie mamy wpływu. Przyjmujemy, że może to potrwać kilka dni – powiedział pod koniec ubiegłego tygodnia w rozmowie z „Linią” wiceprezydent Sławomir Sierański, któremu podlega oświata w mieście.

Jak przebiega adaptacja pomieszczeń na potrzeby przedszkola? – Wygląda to dobrze. W pomieszczeniach jest jeszcze wilgoć, trzeba je osuszyć po malowaniu, przewietrzyć. Nie powinniśmy tam jeszcze wprowadzać dzieci. Bezpiecznym terminem będzie 16 marca. Jest to dzień do którego oddział przedszkolny musi być otwarty – mówił pod koniec ferii Sierański.

W „Dwunastce” będą trzy oddziały przedszkolne, każda z sal ma własną łazienkę. Wyposażenie jest już zakupione i czeka na przewiezienie do pomieszczeń. Zostaną tam przeniesione dzieci z prywatnego przedszkola „Sówka Mądra Główką” (z którym miasto podpisało umowę) oraz przedszkolaki z SP nr 1. Plac zabaw ma być robiony w późniejszym terminie.

Władze miasta przekonują, że chociaż trzeba było dłużej czekać na adaptację pomieszczeń niż pierwotnie zakładano, to finansowo wyszło taniej, a i efekt prac będzie zadowalający. Roboty prowadzi miejska spółka Otwockie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

Przypomnijmy, że przed rozpoczęciem roku szkolnego wiceprezydent Sierański podczas spotkania z rodzicami stwierdził wprost: – Nie wyobrażam sobie, żeby prace nie zakończyły się do połowy grudnia. Jeśli przedszkole nie ruszy od stycznia, to ja podaję się do dymisji – skwitował wtedy. W ubiegłym tygodniu zapytaliśmy wiceprezydenta, czy skoro jest koniec lutego, a przedszkole nie zostało otwarte, to czy poda się do dymisji. – Spuśćmy na razie na to zasłonę milczenia – odpowiedział krótko.

One thought on “Przedszkole jeszcze nie gotowe

  • 26 lutego 2020 o 19:09
    Permalink

    Wiceprezydent rzucił słowa na wiatr i nie zamierza ich dotrzymać, czy jednak pójdzie po rozum do głowy i wyciągnie lekcję na przyszłość?

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.