Z ludźmi i dla ludzi

Artykuły spożywcze, materiały budowlane i wyposażenia wnętrz, paliwa – wszystkie one są kluczowe w życiu większości ludzi. Dlatego właśnie w ich rozwój inwestuje Warszawska Spółdzielnia Handlowa „Fala”. Jej wizytówkami są: falenicki dom handlowy „Fala”, wielkopowierzchniowy market Mrówka oraz stacja benzynowa sieci Circle K.

W markecie Mrówka znajdziemy wszystko, co potrzebne do remontu, budowy, wyposażenia domu, urządzenia ogrodu czy warsztatu, a także artykuły higieniczne i artykuły do przechowywania i dekoracji

PRZECZYTAJ WIĘCEJ O HISTORII WSH „FALA”

Przypomnijmy, że mająca centralę w Falenicy spółdzielnia jest firmą z długimi tradycjami. Powstała w 1946 roku, zbliża się zatem do 75. urodzin. W swoich złotych czasach miała ponad 30 placówek handlowych w całym mieście i była jednym z wiodących warszawskich przedsiębiorstw.

WSH „Fala“, oferuje przede wszystkim produkty spożywcze, prowadzi własną piekarnię i masarnię, rozlewnię wód gazowanych i piwa, a także magazyny nawozowe, punkty skupu płodów rolnych czy żywca. W jej skład wchodziły też liczne skle-py, m.in.: elektryczny, meblowy, motoryzacyjny, z artykułami do produkcji rolnej, punkty usług szklarskich, elektrycznych, chłodniczych, stolarnia, warsztat ślusarski, zakład usług remontowo-budowlanych. Niewiele było branż, w których spółdzielcy nie byli aktywni. Nie dziwi zatem, że zapisali się złotymi zgłoskami w historii warszawskiego handlu.

Specjalizacje

– Wraz ze zmianami ustrojowymi i gospodarczymi sytuacja na rynku zmieniła się radykalnie i wzrosła konkurencyjność. Nie mogliśmy już działać z takim rozmachem. Postawiliśmy więc na te branże, w których jesteśmy najsilniejsi – wyjaśnia prezes zarządu mgr inż. Jerzy Woszczyk.

Druga stacja sieci Circle K powstaje przy ul. Lucerny. Otwarcie wiosną

Dziś WSH „Fala” to przede wszystkim dobrze znany dom handlowy w centrum Falenicy, supermarket Mrówka przy ul. Ochoczej i znajdująca się w sąsiedztwie hurtownia instalacyjno-sanitarna, a także sklep ogólnobudowlany przy ul. Lucerny w Zastowie, sklep spożywczy na osiedlu Las oraz stacja paliw prowadzona pod szyldem Circle K u zbiegu ulic Ochoczej i Patriotów – pierwsza w ramach powstającej sieci. Kolejna stacja tej renomowanej marki zostanie otwarta już wiosną przy ul. Lucerny. Trzecia ma znajdować się w Falenicy.

Imponująca jest również oferta marketu Mrówka, który z powodzeniem może konkurować z potężnymi światowymi graczami. Znajdziemy tu ogromny wybór produktów do budowy, remontów, wykończenia i wyposażenia wnętrz, a także narzędzia, instalacje czy artykuły sezonowe. Świetnie funkcjonuje dział oferujący meble kuchenne robione na wymiar. Można je na miejscu zaprojektować i zamówić. A na ich wykonanie nie trzeba będzie długo czekać.

Sercem z Wawrem

W spółdzielni jest zatrudnionych 146 osób. To dla firmy powód do dumy, ale i odpowiedzialność. Na szczęście daleko jej do korporacyjnych metod działania. Ważny jest nie tylko zysk, lecz także ludzie. Troska o pracowników oraz działanie na rzecz lokalnej społeczności są zresztą charakterystyczne dla idei spółdzielczości.

Elementem działań na rzecz społeczności lokalnej są darmowe porady i wykłady prowadzone przez dietetyczkę

Pracownicy WSH „Fala” mają zapewnioną opiekę socjalną i medyczną, „wczasy pod gruszą”, bony świąteczne, dofinansowanie do wyjazdów sanatoryjnych. Spółdzielnia ma zresztą udziały w czterech takich ośrodkach w: Ciechocinku, Krynicy-Zdroju, Krynicy Morskiej i Piwnicznej-Zdroju. Nie stawiamy tylko na młodych pracowników, ci starsi mogą mieć pewność, że doczekają emerytury. To sprawia, że ludzie przywiązują się do firmy, rodzi też wzajemny szacunek i lojalność.

Jednym z działań jest kreowanie mody na zdrowe odżywianie poprzez udzielanie darmowych porad przez dietetyka. Każdy chętny może z nich skorzystać nieodpłatnie. Udziela ich specjalistka Sandra Czeszejko-Sochacka. Spotkania odbywają się w czwartki w domu handlowym „Fala” przy ul. Bystrzyckiej i w piątki w sklepie przy ul. Sęczkowej. W obu znajdują się stoiska ze zdrową żywnością. Warszawska Spółdzielnia Handlowa „Fala” organizuje też wykłady na temat zdrowego odżywiania, na które może przyjść każdy zainteresowany.

– Mimo niełatwej sytuacji na rynku udaje się nam wciąż rozwijać, tworzyć nowe miejsca pracy. Myślę, że jesteśmy też partnerem dla samorządu i mieszkańców, aktywnie uczestniczącym w życiu społeczności gminy Wawer – dodaje prezes Jerzy Woszczyk.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ O HISTORII WSH „FALA”

Filip Lokalny

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.