Powstanie grupa szybkiego reagowania

Zarząd Gospodarki Mieszkaniowej (ZGM) powoła grupę remontową, która m.in. będzie dbała o porządek na terenie nieruchomości ZGM-u, wykonywała prace awaryjne i remontowe. Wszystko po to, żeby poprawić estetykę miasta.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Budynki ZGM-u znajdują się często w eksponowanych miejscach Otwocka, a nie wyglądają najlepiej, podobnie jak otoczenie wokół nich. Ma się to jednak zmienić.

– Prezydent Jarosław Margielski chce zadbać o wizerunek miasta. Dlatego chcemy, żeby ZGM również porządkował swoje nieruchomości, dbał o zieleń, zatrudniał pracowników fizycznych, którzy będą mogli wykonywać drobne naprawy, remonty, pomagać przy przeniesieniu lokatorów czy opróżnieniu lokalu – mówi sekretarz miasta Piotr Bartoszewski, który sprawuje nadzór nad ZGM-em.

– Chodzi o stworzenie grupy remontowej, która doraźnie będzie wykorzystywana do prac związanych z naprawą chodników, nawierzchni ulic. To ma być grupa szybkiego reagowania, w sytuacjach awarii, czy podczas pożarów. Jestem w stanie wygospodarować pomieszczenie dla takich osób, poczyniłem już w tym kierunku kroki – dodaje Bartłomiej Kozłowski, p.o. dyrektora ZGM-u.

Aby tak się stało, trzeba wprowadzić zmiany do statutu ZGM-u. Do jego treści ma być dodany punkt dotyczący „wykonywania przez ZGM innych zadań powierzonych przez gminę w zakresie zaspokajania zbiorowych potrzeb mieszkaniowych mieszkańców Otwocka, w szczególności obsługi technicznej i organizacyjnej wspólnych działań z gminą i podlegającymi jej jednostkami organizacyjnej, przeprowadzania remontów, konserwacji oraz bieżącego utrzymania mienia gminnego, prawidłowego gospodarowania powierzonymi urządzeniami i materiałami”.

– Takie zmiany statutu pozwolą nam ruszyć na wiosnę z pracami porządkowymi – zapowiada sekretarz. Na sesji rady miasta w czwartek, 27 lutego radni będą głosować w sprawie nowego statutu ZGM-u.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.