Otwock uczci Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Otwock uczci Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych serią spotkań i wykładów, które zaczną się w piątek, 28 lutego.

Obchody zainauguruje wykład prof. Krzysztofa Szwagrzyka pt. „Wokół pamięci Żołnierzy Wyklętych”, który odbędzie się w piątek w teatrze. Początek o godz. 17. Po wykładzie, około godz. 18.40, zaplanowano przemarsz pod pomnik rotmistrza Pileckiego i złożenie kwiatów. W sobotę w Klubie Smok o bohaterskich losach leśników podczas II wojny światowej opowiedzą leśnik Robert Karpiński i były nadleśniczy Jan Nowak – start o godz. 15.

Niedzielne świętowanie, 1 marca, rozpocznie złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą plutonowego podchorążego Wojciecha Szpakowskiego, ps. Wojtek (godz. 9), a następnie o godz. 9.30 w kościele św. Wincentego à Paulo zostanie odprawiona msza święta. W południe przenosimy się na tereny leśne wokół Muzeum Ziemi Otwockiej. Tu o godz. 12 wystartuje VIII edycja biegu Tropem Wilczym. Po nim odbędzie się piknik historyczny z udziałem rekonstruktorów.

Obchody zakończą się w środę, 4 marca w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury, gdzie odbędzie się wykład, w którym weźmie udział dr Jacek Pawłowicz, dyrektor warszawskiego Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL. Początek o godz. 18.15. Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.