Kradli luksusowe auta. Policja rozbiła dziuplę samochodową wartą ponad 2 mln zł [FILM I GALERIA]

Funkcjonariusze rozbili dziuplę samochodową, która znajdowała się na jednej z posesji na terenie powiatu otwockiego. Na działce odnaleziono luksusowe auta, m.in. ekskluzywne modele marek Mercedes, Lexus i Maserati, a także kilka zdemontowanych samochodów. W sprawie zatrzymano 36-letniego mężczyznę.

AGNIESZKA JASKULSKA

Policjanci od dawna tropili grupę zajmującą się m.in. kradzieżami luksusowych samochodów i demontowaniem aut na części. Kilka dni temu trafili na trop przestępców, którzy na jednej z ulic Lublina ukradli luksusowe bmw. Policjanci podczas śledztwa ustalili, gdzie znajduje się posesja, na którą trafiło kradzione bmw, a także inne ekskluzywne modele. 

 

Trop doprowadził ich na jedną z posesji na terenie powiatu otwockiego. Przestępcy nie wiedzieli, że działka jest obserwowana przez policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. W środę, 26 lutego wczesnym rankiem funkcjonariusze weszli na posesję – to była duża akcja lubelskiej policji, którą wspomagali policjanci z Komendy Stołecznej Policji w Warszawie i funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. – Na prywatnej posesji stróże prawa odnaleźli luksusowe samochody oraz części ze zdemontowanych pojazdów o łącznej wartości ponad 2 mln zł – mówi kom. Kamil Gołębiowski z lubelskiej komendy miejskiej. Podczas przeszukania posesji policjanci odnaleźli nie tylko skradzione w Lublinie bmw, lecz także pochodzące z kradzieży ekskluzywne modele marek Audi, Mercedes, Lexus i Maserati. Wszystkie pojazdy zostały zabezpieczone i trafiły na policyjny parking. 

Na miejscu został zatrzymany 36-letni mieszkaniec powiatu mińskiego. – Mężczyzna usłyszał zarzuty paserstwa i został tymczasowo aresztowany – dodaje kom. Kamil Gołębiowski. Za to przestępstwo 36-latkowi grozi kara do 10 lat więzienia.

Więcej na ten temat w “Linii Otwockiej” w poniedziałek, 2 marca.

 

One thought on “Kradli luksusowe auta. Policja rozbiła dziuplę samochodową wartą ponad 2 mln zł [FILM I GALERIA]

  • 29 lutego 2020 o 08:02
    Permalink

    …ale akcja, złapali ciecia a złodzieje na wolności ?

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.