Parkomaty do końca marca

Urząd miasta zapewnia, że przygotowania do wprowadzenia strefy płatnego parkowania w Otwocku są już na finiszu. Do końca marca strefa ma zacząć działać.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Miasto kupiło już pięć parkomatów, które czekają na montaż. Strefą płatnego parkowania będzie zajmował się wydział gospodarki komunalnej urzędu miasta. – Kończymy przygotowanie organizacji ruchu – mówi naczelnik wydziału Andrzej Hałaczkiewicz.

Strefa musi być dobrze oznakowana, ale na zmiany trzeba też przygotować urząd miasta. Musi być wyznaczone miejsce do przyjmowania interesantów, trzeba przeszkolić pracowników, którzy będą zajmowali się zgłoszeniami oraz windykacją należności. Urzędnicy przekonują, że to wszystko jest właśnie finalizowane.

– W ciągu najbliższych tygodni będą wyznaczone i wymalowane miejsca do płatnego parkowania, a pod koniec marca zostaną zainstalowane parkomaty i startujemy – zapowiada wiceprezydent Otwocka Paweł Walo.

Strefą płatnego parkowania zostaną objęte parkingi przy ulicach: Staszica, Pod Zegarem, Andriollego oraz Powstańców Warszawy i Kupieckiej. Pierwsze 45 minut postoju będzie bezpłatne. Pieniądze z płatnego parkowania zostaną przeznaczone na naprawę i budowę dróg w Otwocku.

Znaki o czasowym zakazie postoju wprowadzone pod koniec ubiegłego roku w centrum miasta, m.in. przy ul. Kupieckiej, zostaną usunięte. – Te znaki sprawdziły się i są w Otwocku miejsca, gdzie tego typu rozwiązanie będziemy stosować. Przeniesiemy je w inne miejsca. Mam już pomysł gdzie, ale na razie nie chcę tego zdradzać – mówi wiceprezydent.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.