Miejska przychodnia przy ul. Armii Krajowej do remontu

Miejską przychodnię przy ul. Armii Krajowej wkrótce czeka metamorfoza. Dzięki m.in. programowi Dostępność Plus w placówce zostaną przebudowane łazienki i będzie dobudowana winda. W dalszej perspektywie może tu zostać przeniesiona przychodnia specjalistyczna mieszcząca się w przyszpitalnym budynku przy ul. Batorego w Otwocku.

SYLWIA WYSOCKA

Plany związane z całkowitym odświeżeniem wizerunku przychodni dla dorosłych i dla dzieci przy ul. Armii Krajowej w Otwocku zdradza członek zarządu Powiatowego Centrum Zdrowia Michał Mrówka. W rozmowie z „Linią” informuje, że dzięki dofinansowaniu z różnych programów spółka planuje jeszcze w tym roku wiele działań, które sprawią, że placówka będzie bardziej przyjazna pacjentom.

– Z programu Dostępność Plus otrzymamy dofinansowanie na przebudowę sześciu toalet w obydwu przychodniach przy ul. Armii Krajowej (dla dorosłych i dla dzieci – przyp. red.). Obecnie nie spełniają one żadnych wymogów, jeśli chodzi o dostosowanie dla osób niepełnosprawnych. Planujemy jeszcze remont rejestracji, zostaną też zamontowane monitory, na których będą wyświetlane numerki w kolejce – wylicza Mrówka.

Ponadto dzięki pieniądzom z unijnego programu w przychodni będzie winda. Łączny koszt modernizacji to ok. 700 tys. zł. Przewidywany termin wykonania prac to koniec bieżącego roku.

W przychodni można i trzeba wprowadzić jeszcze kilka prostych innowacji, takich jak: odświeżenie podłogi, wymiana starych biurek w gabinetach czy siedzeń dla pacjentów. – To są niewielkie koszty. Takie meble można kupić nawet w Ikea – mówi Michał Mrówka.

Oprócz modernizacji w niedalekich planach jest także wykorzystanie opuszczonych, choć remontowanych pomieszczeń po aptece przy przychodni. Spółka prowadzi zaawansowane rozmowy z dyrekcją Zespołu Medycznych Szkół Policealnych w Otwocku na temat wynajęcia tej powierzchni na szkolne praktyki.

– I tak nie zrobimy tam apteki, więc dobrym rozwiązaniem będzie wykorzystanie pomieszczeń przez szkołę, która ma profile medyczne – mówi „Linii” członek zarządu szpitala.

To plany na najbliższe miesiące, ale są też pomysły do zrealizowania w dalszej perspektywie. Na ubiegłotygodniowym posiedzeniu komisji zdrowia Michał Mrówka poinformował, że po remoncie poradni przy ul. Armii Krajowej będzie rekomendował przeniesie tam gabinetów specjalistyki znajdujących się obecnie przy ul. Batorego. Wtedy do budynku po przychodni specjalistycznej po remoncie można byłoby przenieść rehabilitację. Teraz mieści się ona w budynku, w którym jest także Zakład Opiekuńczo-Leczniczy (ZOL) świadczący usługi komercyjne. Chodzi o to, aby zwiększyć potencjał zakładu.

– ZOL będzie osiągał lepsze wyniki, jeśli zwiększymy liczbę łóżek z obecnych 20 do 50. To jest bardzo atrakcyjne miejsce, powinno się je wypromować – uważa Mrówka.

3 komentarze do “Miejska przychodnia przy ul. Armii Krajowej do remontu

 • 6 marca 2020 o 07:31
  Permalink

  W sumie wszystko fajnie, tyko dlaczego znowu zapomina się o przychodni przy ul. Mickiewicza w Świdrze???? Czy tam nie należałoby „poprawić wizerunku”???

  Odpowiedz
  • 6 marca 2020 o 13:58
   Permalink

   Rzeczywiście, przychodnia przy Mickiewicza wygląda tak od zawsze. Też przydałoby się tam co nieco wyremontować.

   Odpowiedz
 • 11 marca 2020 o 21:06
  Permalink

  Mam tylko jedno pytanie które przychodzi na myśl automatycznie .Czy powstaną miejsca parkingowe dla chorych odwiedzających przychodnie , bo jak narazie to niema żadnego . Nawet winda nic nie pomoże jeśli nie będzie można dojechać i zaparkować w pobliżu . Nie wszyscy mieszkają blisko przychodni !

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.