Teodor przeszedł operację biodra w USA

Czteroletni Teoś Górski z Woli Duckiej, jedyny w Polsce chłopiec chory na dysplazję chrzęstną wczoraj (4 marca) pomyślnie przeszedł operację jednego biodra w Klinice dr. Paleya na Florydzie w USA. Jest przy nim mama i babcia. – Zabieg udał się perfekcyjnie. Synek długo spał po operacji, ale obudził się i czuje się dobrze. Trzymajcie za Teodora kciuki – wzrusza się Emilia Górska, mama chłopca.

AGNIESZKA JASKULSKA

fot. Archiwum rodzinne

Czteroletni Teoś Górski, jedyny w Polsce chłopiec chory na dysplazję chrzęstną, pod koniec stycznia poleciał do Kliniki dr. Paleya na Florydzie, aby przejść dwie operacje bioder. W dniu, w którym miał odbyć się pierwszy zabieg, zrezygnowano z operacji! “Linia” pisała o tym w połowie lutego: https://linia.com.pl/2020/02/18/operacje-teosia-odwolano/

Przez miesiąc amerykańscy lekarze analizowali chorobę Teodora. W tym czasie zalecili chłopcu intensywną rehabilitację. Czterolatek dzielnie walczy o to, aby iść samodzielnie w świat. – Rehabilitacja przyniosła niesamowity postęp, bo Teodor zaczął powolutku sam chodzić. Teo wzmocnił mięśnie nóg, przytył, wydoroślał! Dla naszej rodziny to wielkie wydarzenie – mówi Emilia Górska, mama Teodora, która razem z jego babcią są z nim w klinice na Florydzie. Amerykańscy lekarze uznali, że operacje bioder pomogą chłopcu. – W środę, 4 marca synek przeszedł pomyślnie zabieg prawego bioderka. Operacja trwała trzy godziny, ale wszystko poszło perfekcyjnie – nie kryje łez wzruszenia Emilia Górska. I dodaje, że operacja lewego biodra została zaplanowana za dwa tygodnie. 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.