Plaga pijanych kierowców

Policjanci alarmują! Rośnie liczba mieszkańców, którzy siadają za kierownicą po wypiciu kilku głębszych. Podczas kontroli jednego dnia w ręce funkcjonariuszy otwockiej drogówki wpadło sześciu kierowców, którzy jechali samochodem pod wpływem alkoholu. Rekordzista miał ponad dwa promile. Kierowcom grożą nawet trzy lata więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

MATEUSZ JAKUBIEC

W sobotę, 22 lutego otwocka drogówka miała pełne ręce roboty. W oko funkcjonariuszy patrolujących drogi powiatu otwockiego wpadło kilku kierowców, których styl jazdy wskazywał na to, że mogą jechać na podwójnym gazie. O godz. 1.30 doszło do wypadku na skrzyżowaniu ul. Kołłątaja i ul. Majowej w Otwocku. Pracownik ochrony, który jechał oznakowanym seatem, zderzył się z taksówką. Sprawca miał prawie półtora promila alkoholu – „Linia” informowała o tym tu: https://linia.com.pl/2020/02/22/samochod-firmy-ochroniarskiej-zderzyl-sie-z-taksowka-kierowca-mial-prawie-15-promila/

Kilka godzin później (o godz. 4) na ul. Piłsudskiego w Józefowie w ręce stróżów prawa wpadł kierowca hondy, który miał prawie pół promila. Natomiast o godz. 10 na ul. Żeromskiego w Otwocku został zatrzymany kierowca audi, który miał prawie półtora promila alkoholu. Na podwójnym gazie jechał także kierowca citroena, który wpadł w ręce policjantów o godz. 15.30 na ul. Szlacheckiej w Otwocku.

– Kierowca citroena jechał pod wpływem alkoholu, miał ponad dwa promile w organizmie – informuje nadkom. Daniel Niezdropa z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. Natomiast między godz. 21 a 22 zatrzymano dwóch nietrzeźwych kierowców na ul. Karczewskiej w Otwocku. – Na tej samej ulicy stróże prawa zatrzymali kierowcę audi mającego ponad pół promila, a także kierowcę seata, który miał prawie półtora promila – dodaje nadkom. Niezdropa. Kierowcom grożą nawet trzy lata więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.