Zamykają przejazd kolejowy na ul. Jankowskiego na kilka miesięcy. Wyznaczono objazd dla kierowców i przejścia dla pieszych

Uwaga kierowcy! W środę, 11 marca planowane jest zamknięcie na niemal cztery miesiące przejazdu drogowo-kolejowego na ul. Jankowskiego w Celestynowie. To jedna z kluczowych dróg, którymi kierowcy przejeżdżają na drugą stronę torów.  Dla pieszych wyznaczono tymczasowe przejścia, natomiast dla kierowców zaplanowano kilkukilometrowy objazd. Wiemy, dlaczego przejazd zostanie zamknięty na tak długo

AGNIESZKA JASKULSKA

Objazd ulicami: Obrońców Pokoju, Prostą, Otwocką, św. Kazimierza

Modernizacja linii kolejowej oznacza uciążliwości nie tylko dla pasażerów, lecz także dla kierowców, którzy muszą uzbroić się w cierpliwość. Jednym z kolejnych etapów robót na terenie powiatu otwockiego będą prace realizowane na przejeździe drogowo-kolejowym na ul. Jankowskiego w Celestynowie, między ul. Obrońców Pokoju a ul. św. Kazimierza. W środę, 11 marca przejazd kolejowy zostanie zamknięty dla ruchu. 

Dla pieszych wyznaczono tymczasowe przejścia w obrębie przejazdu, gdzie będą prowadzone prace, a dla kierowców długi, kilkukilometrowy objazd ulicami: Obrońców Pokoju, Prostą, Otwocką, św. Kazimierza – informuje firma Budimex, wykonawca modernizacji linii kolejowej w powiecie otwockim. Przewidywany czas zamknięcia przejazdu to około cztery miesiące, ale wykonawca prac zapewnia, że postara się zakończyć je wcześniej. 

Cały przejazd kolejowy zostanie przebudowany i zmodernizowany od podstaw. – Zamiast jednego toru powstaną dwa, które będą dopasowane do całej linii kolejowej – informuje Budimex. I dodaje, że w tym miejscu będzie sporo prac ziemnych, które obejmują, m.in. odwodnienie, prace związane z elektryką i sterowaniem ruchem. – Te roboty są uwzględnione w ramach modernizacji linii kolejowej niezależnie od tego kiedy, powstanie tunel drogowy, który ma powstać między przejazdem na ul. Jankowskiego a PKP Celestynów. To jednak inwestycja samorządu – tłumaczy wykonawca modernizacji linii kolejowej. 

Przebudowany przejazd drogowo-kolejowy na ul. Jankowskiego prawdopodobnie zostanie zlikwidowany, gdy będzie wybudowany tunel drogowy.  

2 komentarze do “Zamykają przejazd kolejowy na ul. Jankowskiego na kilka miesięcy. Wyznaczono objazd dla kierowców i przejścia dla pieszych

 • 6 marca 2020 o 19:03
  Permalink

  Ponieważ te przejazdy na trasie z Otwocka do Pilawy są zamykane sukcesywnie, zastanawia mnie kiedy i na jak długo jest planowane zamknięcie przejazdu w Śródborowie a także, czy w tym czasie będzie już można korzystać z tunelu przy stacji w Otwocku. Bo jeśli w Otwocku jedyną drogą przez tory zostanie tunel w Świdrze oraz tymczasowy przejazd przy Filipowicza, to będzie to jakaś totalna masakra (zwłaszcza latem przy burzowych opadach), świadcząca o kompletnym braku wyobraźni Wykonawcy inwestycji oraz służb na to pozwalających.

  Odpowiedz
 • 7 marca 2020 o 06:33
  Permalink

  Dojdzie do tego, że przejazdy przez tory będą co klikadziesiąt kilometrów hahaha

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.