Konkurs w PCZ prawdopodobnie zostanie powtórzony

Nie udało się wyłonić nowego prezesa Powiatowego Centrum Zdrowia przy ul. Batorego w Otwocku w ogłoszonym w styczniu konkursie. Żaden z kandydatów nie przeszedł rekrutacji.

SYLWIA WYSOCKA

Po rezygnacji Ewy Pełszyńskiej ze stanowiska prezesa PCZ jej następca miał zostać wybrany w drodze otwartego konkursu. Tymczasowo kierowanie szpitalem powierzono nowo powołanemu członkowi zarządu spółki Michałowi Mrówce, a konkurs na stanowisko prezesa ogłoszono w połowie stycznia. Poszukiwano osoby z wyższym wykształceniem (drugiego stopnia) na kierunkach: ekonomia, zarządzanie, administracja, prawo, nauki medyczne lub nauki o zdrowiu, która ma co najmniej pięcioletnie doświadczenie na stanowisku kierowniczym i zarządzała co najmniej dziesięcioma pracownikami. Ponadto wśród wymagań było posiadanie co najmniej pięcioletniego doświadczenia w pracy lub współpracy z podmiotami leczniczymi.

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, zainteresowanie konkursem było spore, ale w określonym terminie, czyli do końca stycznia, zgłosiło się troje kandydatów, przy czym tylko dwie osoby spełniały wymogi formalne. Ostatnie rozmowy z kandydatami odbyły się w piątek, 28 lutego. Nie przyniosły jednak pozytywnych efektów. Wprawdzie kandydaci mieli doświadczenie w zarządzaniu, ale nie szpitalem zatrudniającym kilkuset pracowników.

– Zostało przesłuchanych dwóch kandydatów, ale żaden nie spełnił oczekiwań stawianych przed nowym prezesem PCZ, ani nie gwarantował lepszej przyszłości dla szpitala. W tej sytuacji konkurs pozostał bez rozstrzygnięcia – powiedział w rozmowie z „Linią” starosta Cezary Łukaszewski.

Jak udało się nam ustalić, w czwartek, 12 marca planowane jest zwołanie posiedzenia rady nadzorczej PCZ i być może wtedy zapadną dalsze decyzje. Wszystko wskazuje na to, że konkurs zostanie powtórzony, być może zostaną zmodyfikowane oczekiwania wobec kandydatów. Obecnie szpital funkcjonuje bez zakłóceń, kieruje nim członek zarządu Michał Mrówka.

O tym, co nastąpi w najbliższej przyszłości, zadecyduje jeszcze jeden fakt. We wtorek, 10 marca jest zaplanowane posiedzenie sądu w sprawie restrukturyzacji zadłużenia szpitala. – Wtedy rozstrzygną się zasadnicze dla szpitala kwestie, czyli czy zostanie przyjęty układ spłaty, na który nas stać, czy też nie. To jest bardzo istotna kwestia dla przyszłości PCZ – przyznaje starosta Łukaszewski.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.