Osobówka zderzyła się z trzykołowym wózkiem inwalidzkim

W poniedziałek, 9 marca około godz. 10 na „Nadwiślance” doszło do nietypowego wypadku. Samochód osobowy zderzył się z elektrycznym trzykołowym wózkiem inwalidzkim, którym jechał 66-letni mężczyzna. Niepełnosprawny 66-latek doznał poważnych urazów, został przewieziony karetką pogotowia do szpitala.

AGNIESZKA JASKULSKA

fot. OSP Świdry Małe

W poniedziałek, 9 marca od rana na drodze wojewódzkiej nr 801 było tłoczno. Tuż przed godz. 10 na „Nadwiślance” doszło do nietypowego wypadku. – 46-letni kierowca opla jechał w kierunku Warszawy. Na przejściu dla pieszych przy przystanku autobusowym na wysokości ul. Ekologicznej w Józefowie osobówka zderzyła się z elektrycznym, trzykołowym wózkiem inwalidzkim, którym jechał 66-letni mężczyzna – mówi asp. sztab. Anna Wasilewicz z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. I dodaje, że ranny został mężczyzna jadący elektrycznym wózkiem inwalidzkim.

Na miejscu interweniowała policja, karetka pogotowia i straż pożarna m.in. JRG Otwock i Świdry Małe. Policja wyjaśnia okoliczności tego wypadku. Wiadomo, że kierowca osobówki był trzeźwy. – Ze wstępnych ustaleń wynika, że 46-letni kierowca opla w związku z tym, że na drodze był korek, jechał powoli. Niepełnosprawny 66-letni mężczyzna, który jechał elektrycznym wózkiem inwalidzkim również poruszał się z niedużą prędkością – tłumaczy asp. sztab. Anna Wasilewicz. I dodaje, że w pewnym momencie, kiedy sznur samochodów zwolnił, niepełnosprawny mężczyzna nagle wjechał wózkiem na przejście dla pieszych. Wtedy doszło do zderzenia z oplem. – Wyjaśniamy okoliczności tego wypadku. Niewykluczone, że elektryczny wózek miał awarię lub niepełnosprawny mężczyzna źle się poczuł. Prawdopodobnie musiały zaistnieć jakieś czynniki, które doprowadziły do tego, że 66-latek nie zahamował i wjechał na pasy prosto pod samochód – podkreśla asp. sztab. Wasilewicz.

Skuter inwalidzki to potoczna nazwa elektrycznego wózka trójkołowego, który coraz częściej jest widziany na chodnikach i ścieżkach rowerowych, a także na jezdni. Prędkość, jaką rozwija skuter/wózek inwalidzki zależy od modelu (średnio 6-15 km/h, a nowocześniejsze nawet do 45 km/h). Osoby poruszające się na elektrycznym wózku inwalidzkim są traktowane jako piesi. Asp. sztab. Anna Wasilewicz tłumaczy, że osoba jeżdżąca elektrycznym wózkiem inwalidzkim nie potrzebuje uprawnień, w przeciwieństwie do skutera, który rozwija większe prędkości. – Na jazdę skuterem wymagane są uprawnienia – zaznacza policjantka.

2 komentarze do “Osobówka zderzyła się z trzykołowym wózkiem inwalidzkim

 • 9 marca 2020 o 18:49
  Permalink

  Jechał powoli? Auto było mocno uszkodzone, a poszkodowany wylądował 10 m dalej. Nie dość, że człowiek całe życie był niepełnosprawny to jeszcze na pasach, „powoli” go potrącono. Sam tytuł już mnie wnerwia „zderzenie osobówki z trzykołowym wózkiem inwalidzkim” tak się tylko zderzyli…

  Odpowiedz
 • 10 marca 2020 o 18:03
  Permalink

  Wybuchły poduszki, po pojazdach też widać że auto miało przynajmniej 50 na godzinę albo i więcej

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.