Marzec – najgorszy miesiąc dla alergików

Pranie dywanów, wykładzin, tapicerki meblowej czy samochodowej to nie tylko poprawa estetyki, lecz także jakości powietrza, którym oddychamy. Rzecz bezcenna dla alergików.

Jednym z kosztów rozwoju cywilizacyjnego są coraz powszechniejsze choroby alergiczne. W krajach wysoko rozwiniętych występują już u około 30 proc. populacji, a jeden z jej najczęstszych objawów – alergiczny nieżyt nosa – to problem ponad 500 milionów ludzi na całym świecie. Co gorsza, nigdy nie możemy być pewni, czy i u nas się nie pojawi, ponieważ objawy alergii mogą wystąpić w każdym wieku.

Zmorą alergików jest pylenie roślin. Spacer po kwitnącej i pylącej łące, budzący tak przyjemne skojarzenia u większości ludzi, jest koszmarem dla osób cierpiących na alergię. Momentalnie pojawiają się kichanie, katar, zaczerwienienie spojówek i łzawienie oczu, a u niektórych nawet trudności w oddychaniu. Brak ostrej zimy sprawił, że sezon na pylenie w zasadzie już trwa.

Od stycznia aktywne są leszczyny, ale stężenie ich pyłków jest teraz znacznie większe. Niedawno dołączyła też olcha, której pyłek – zaraz po brzozie – jest najczęstszą przyczyną zapaleń błony śluzowej nosa i spojówek. Pojawiły się także zarodniki grzybów mikroskopowych z rodziny Cladosporium. Marzec to czas, kiedy zaczynają pylić topole, cisy i brzozy. W kwietniu pylą trawy – kolejna zmora alergików. Wymieniać można długo, a zjawisko – z różnym natężeniem – trwa w zasadzie całe lato.

Jak radzić sobie z problemem? Istnieje odpowiednia farmakologia, różnorakie zioła, aromaterapie. Warto też dbać o swoje mieszkanie. Sprawdzają się tu nowoczesne i profesjonalne środki piorące. Usuwają większość zabrudzeń i przykrych zapachów, a także alergenów.

– Jednym z najlepszych sposobów na pozbycie się z domu kurzu, zarodników grzybów, bakterii czy roztoczy jest pranie ekstrakcyjne, czyli dogłębne i bardziej skuteczne. Używając odpowiednich środków oraz właściwych metod, jesteśmy w stanie usunąć większość szkodliwych czynników powodujących alergię – informuje Przemysław Drewicz z otwockiej firmy CarCleaning. – Wyprane w ten sposób powierzchnie na długi czas pozostają wolne od alergenów lub też ich działanie jest bardzo ograniczone – dodaje.

W przypadku najczęściej spotykanych alergii, m.in. na kurz, sierść, roztocza, pyłki roślin, zaleca się kompleksowe pranie dywanów, wykładzin, mebli tapicerowanych, materacy. Taka usługa, wykonywana cyklicznie, spełnia swoje zadanie. Typowe objawy alergii, takie jak zapchany nos czy łzawiące oczy, ustępują całkowicie, a w najgorszym razie dolegliwości są nieporównywalnie mniejsze.

Car Cleaning – dywany i tapicerki
tel. 668 857 765, 606 241 423
www.dywanyitapicerki.pl.tl

One thought on “Marzec – najgorszy miesiąc dla alergików

  • 18 marca 2020 o 09:48
    Permalink

    Jestem uczulona na kurz, na żadne pyłki na całe szczęście nie. Ale dom muszę mieć sterylny i wysprzątany codziennie przez roombę by nie kichać.

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.