Kolejne wydarzenia kulturalne odwołane

Kina, teatry, muzea – lista instytucji, które zawieszają działalność ze względu na epidemię koronawirusa wydłuża się z każdym dniem. Odwoływane są kolejne wydarzenia, nie tylko duże koncerty, ale wykłady, prelekcje czy warsztaty.

PRZEMEK SKOCZEK

Wśród odwołanych wydarzeń jest m.in. inauguracyjny koncert Otwockiej Orkiestry Kameralnej, który miał się odbyć 14 marca w „Jaraczu”.
 
Pierwszy zareagował Otwock. Już we wtorek dyrekcja Miejskiego Ośrodka Kultury, Turystyki i Sportu ogłosiła, że od środy, 11 marca zawiesza działalność we wszystkich podległych jej placówkach. Nie działa więc Kino Oaza, Teatr i, St. Jaracza, Kluby Smok i Mlądz. Wstępnie ogłoszono, że placówki te będą zamknięte do 31 marca, ale trzeba się liczyć z tym, że termin będzie wydłużany.
 
Dziś (11 marca) otrzymaliśmy też analogiczną informację z Miejskiego Ośrodka Kultury w Józefowie – tu również działalność zostaje zawieszona do końca miesiąca. Nie odbędą się m.in. kolejne spektakle w ramach IX Ogólnopolskiego Przeglądu Teatrów dla Dzieci „Bez sceny”.
 
Do listy zamykanych instytucji kultury od czwartku, 12 marca, dołączy Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury, gdzie odwołane zostają nie tylko wydarzenia, takie jak spektakle i koncerty, ale nie odbędą się też wszystkie prowadzone na co dzień warsztaty, zajęcia i koła zainteresowań. 
 
Wszystko wskazuje na to, że lada chwila podobne decyzje ogłoszą: Wawerskie Centrum Kultury, Gminny Ośrodek Kultury w Wiązownie oraz Centrum Kultury i Sportu w Karczewie. Poinformujemy o tym niezwłocznie. 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.