Nielegalne leki za 1mln zł!

Szajka obcokrajowców handlowała nielegalnymi medykamentami: psychotropami, lekami na potencję i odchudzanie. Na trop nielegalnej hurtowni farmaceutycznej wpadli policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. Kilka dni temu wspólnie ze stołecznym wydziałem antynarkotykowym zorganizowali nalot na kilka mieszkań i lokali, gdzie zabezpieczono kilkanaście tysięcy opakowań trefnych leków wartych ponad 1 mln zł!

AGNIESZKA JASKULSKA

Nielegalne farmaceutyki trafiają do Polski z Chin i Indii, które słyną z podrabiania leków. Trefne medykamenty często potem są sprzedawane m.in. w internecie. Jakiś czas temu otwoccy policjanci trafili na trop nielegalnej hurtowni farmaceutycznej.

– Funkcjonariusze z otwockiego referatu zajmującego się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wspólnie z policjantami ze stołecznego Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową pracowali przy sprawie dotyczącej wprowadzania do obrotu leków bez tzw. wymaganego dopuszczenia i zezwolenia – tłumaczy nadkom. Daniel Niezdropa z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku.

Z ich ustaleń wynikało, że na terenie Warszawy działa szajka Hindusów sprzedająca znaczne ilości leków, które nie zostały dopuszczone do obrotu w naszym kraju.

Funkcjonariusze namierzyli mieszkania i lokale służące handlarzom za magazyny. Kilka dni temu otwoccy policjanci razem ze stołecznym wydziałem antynarkotykowym zorganizowali nalot na te miejsca. Podczas przeszukań znaleziono kilkanaście tysięcy opakowań leków, głównie na potencję, odchudzających, psychotropowych oraz sterydów.

– Ich wartość oszacowano na ponad 1 mln zł – podkreśla nadkom. Niezdropa. W tej sprawie zatrzymano trzech obywateli Indii w wieku 24, 26 i 30 lat. Mężczyźni usłyszeli zarzuty współudziału w hurtowym obrocie produktami leczniczymi bez wymaganego pozwolenia na dopuszczenie do sprzedaży. – Otwocki sąd uwzględnił wniosek prokuratury i tymczasowo aresztował wszystkich podejrzanych – mówi nadkom. Niezdropa.

Za handel trefnymi lekami trzem Hindusom grozi do dwóch lat więzienia. Ponadto najmłodszy z zatrzymanych odpowie za posiadanie niewielkiej ilości marihuany. Śledczy będą teraz ustalać, w jaki sposób farmaceutyki znalazły się w Polsce.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.