Piłkarskie rozgrywki wstrzymane!

W najbliższy weekend miały rozpocząć się zmagania drużyn piłkarskich w niższych ligach. Już dziś wiadomo, że piłkarze wybiegną na boiska nie wcześniej niż na początku kwietnia.

MARCIN SULIGA

11 marca działacze Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej postanowili zawiesić start rozgrywek. W oficjalnym komunikacie czytamy:
 
Mazowiecki Związek Piłki Nożnej informuje, że w związku z epidemią koronawirusa z dniem dzisiejszym zawiesza rozpoczęcie rundy wiosennej sezonu 2019/2020 oraz konsultacje szkoleniowe do dnia 30 marca 2020 roku. Zalecamy również odwołanie wszelkich meczów sparingowych i turniejów. Mazowiecki ZPN w ww. terminie nie będzie wyznaczał sędziów. Ponadto informujemy, że zgodnie z § 6 ust. 3 litera „b” Regulaminu Rozgrywek Mazowieckiego ZPN okno transferowe również ulega przesunięciu i zakończy się wraz z rozpoczęciem rozgrywek w danej klasie.
 
W ślad za komunikatem MZPN nastąpiły kolejne decyzje. Większość klubów z powiatu i okolic (m.in.Mazur Karczew, Józefovia Józefów, OKS Otwock, Vulcan Wólka Mlądzka, PKS Radość) postanowiły zawiesić treningi dzieci i młodzieży. Przerwa w zajęciach ma potrwać do 25 marca.
 
Decyzję o wstrzymaniu rozgrywek (po dwóch kolejkach rundy wiosennej) podjęli również działacze stowarzyszenia Otwocka Liga Szóstek Piłkarskich. Przerwa będzie obowiązywać do odwołania.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.