Piłkarskie rozgrywki wstrzymane!

W najbliższy weekend miały rozpocząć się zmagania drużyn piłkarskich w niższych ligach. Już dziś wiadomo, że piłkarze wybiegną na boiska nie wcześniej niż na początku kwietnia.

MARCIN SULIGA

11 marca działacze Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej postanowili zawiesić start rozgrywek. W oficjalnym komunikacie czytamy:
 
Mazowiecki Związek Piłki Nożnej informuje, że w związku z epidemią koronawirusa z dniem dzisiejszym zawiesza rozpoczęcie rundy wiosennej sezonu 2019/2020 oraz konsultacje szkoleniowe do dnia 30 marca 2020 roku. Zalecamy również odwołanie wszelkich meczów sparingowych i turniejów. Mazowiecki ZPN w ww. terminie nie będzie wyznaczał sędziów. Ponadto informujemy, że zgodnie z § 6 ust. 3 litera „b” Regulaminu Rozgrywek Mazowieckiego ZPN okno transferowe również ulega przesunięciu i zakończy się wraz z rozpoczęciem rozgrywek w danej klasie.
 
W ślad za komunikatem MZPN nastąpiły kolejne decyzje. Większość klubów z powiatu i okolic (m.in.Mazur Karczew, Józefovia Józefów, OKS Otwock, Vulcan Wólka Mlądzka, PKS Radość) postanowiły zawiesić treningi dzieci i młodzieży. Przerwa w zajęciach ma potrwać do 25 marca.
 
Decyzję o wstrzymaniu rozgrywek (po dwóch kolejkach rundy wiosennej) podjęli również działacze stowarzyszenia Otwocka Liga Szóstek Piłkarskich. Przerwa będzie obowiązywać do odwołania.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.