PILNE! Szpitale i przychodnie ograniczają dostęp odwiedzającym

UWAGA!!! ZAKAZ ODWIEDZIN – takie informacje pojawiły się w dwóch otwockich szpitalach – Grucy oraz na Batorego.

PRZEMEK SKOCZEK

To decyzje wprowadzone oczywiście w związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną i niebezpieczeństwem rozprzestrzeniania się zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. W Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. prof. A. Grucy w Otwocku zarządzono całkowity zakaz odwiedzin pacjentów przebywających na oddziałach szpitalnych. Zakaz wstępu obowiązuje wszelkie tzw. osoby trzecie, czyli spoza personelu szpitala. Zakaz obowiązuje do odwołania.
 
„W przypadku pacjentów małoletnich albo posiadających orzeczenie o
znacznym stopniu niepełnosprawności dodatkową opiekę pielęgnacyjną może sprawować przez okres hospitalizacji tylko jeden przedstawiciel ustawowy lub opiekun faktyczny bez możliwości zmiany przez inną osobę” – czytamy w szpitalnym komunikacie.
 
Podobne ograniczenia wprowadziło dziś Powiatowe Centrum Zdrowia przy ul. Batorego.
 
– Działamy zgodnie z zaleceniami Mazowieckiego Urzędu
Wojewódzkiego w Warszawie. W szpitalu obowiązuje zakaz odwiedzin.
Wyjątkiem jest odział pediatryczny, gdzie z dzieckiem może przebywać jeden opiekun – podkreśla pielęgniarka epidemiologiczna Agnieszka Burbicka.
 
Ograniczenia w dostępie odwiedzającym już w zeszłym tygodniu wprowadziło Mazowieckie Centrum Leczenia Chorób Płuc i Gruźlicy. Nie wykluczone jednak, że lada dzień i tam pojawi się całkowity zakaz wstępu dla osób nieupoważnionych. Poinformowała nas o tym w środę, 11 marca Anna Kamińska, zastępca dyrektora ds. administracyjno-technicznych. Dodała również, że placówka przeprowadziła szkolenia pracowników i ma opracowane plany działania na wypadek pojawienia się zarażonych pacjentów.
 

Od czwartku, 12 marca w Rodzinnym Centrum Zdrowia przy ul. Grunwaldzkiej zapisy do lekarzy oraz specjalistów będą się odbywały wyłącznie telefonicznie bądź mailowo.

 
O kolejnych zmianach będziemy informować na bieżąco.

One thought on “PILNE! Szpitale i przychodnie ograniczają dostęp odwiedzającym

  • 12 marca 2020 o 16:09
    Permalink

    Ja mam miec rehabilitacje w szpitalu Grucy nie wiem jak to będzie w zistnialej sytuacji

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.