Rośnie liczba osób podejrzanych o zarażenie się koronawirusem w powiecie otwockim! 

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś o kilku nowych przypadkach zarażenie koronawirusem w Polsce – łącznie to już 31 osób. Z dnia na dzień służby epidemiologiczne odnotowują coraz więcej osób podejrzanych o zarażenie się wirusem z Chin również w powiecie otwockim. Kilka dni temu „Linia” informowała o tym, że 13 mieszkańców powiatu otwockiego zostało objętych nadzorem epidemiologicznym przez otwocki sanepid. Obecnie w powiecie otwockim są już 23 osoby podejrzane o zarażenie się wirusem. – Jedna z tych osób jest hospitalizowana. Obecnie nie ma w powiecie otwockim żadnego przypadku zachorowania potwierdzonego laboratoryjnie – zapewnia Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Warszawie.

AGNIESZKA JASKULSKA 

Wirus dotarł do 114 krajów w tym do Polski i na Mazowsze. Jak wygląda sytuacja w powiecie otwockim? Sytuacja zmienia się niemal z dnia na dzień. Kilka dni temu „Linia” informowała o 13 osobach, które w związku z koronawirusem Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Otwocku objął nadzorem epidemiologicznym. – U tych osób nie stwierdzono zakażenia wirusem, ale jednocześnie u tych osób występują niektóre objawy, które mogą świadczyć o tym, że mogły zarazić się koronawirusem – tłumaczy otwocki sanepid. I dodaje, że u tych osób występuje np. tylko kaszel, duszność albo np. tylko podwyższona temperatura. 

W środę, 11 marca Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Warszawie poinformowała „Linię” o tym, jak wygląda obecna sytuacja w powiecie otwockim.

– Pod nadzorem epidemiologicznym jest 18 osób, natomiast kwarantanną są objęte cztery osoby – mówi Joanna Narożniak, rzecznik prasowy Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Warszawie. – Jedna osoba ze względu na podejrzenie zachorowania na koronawirusa wymagała hospitalizacji. Zgodnie z decyzją Wojewody Mazowieckiego nie udzielamy informacji szczegółowych dotyczących osób hospitalizowanych z uwagi na poszanowanie ich prawa do prywatności – tłumaczy rzecznik prasowy Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Warszawie.

I dodaje: – Dotychczas w powiecie otwockim nie ma żadnego przypadku zachorowania na wirusa. Wszystkie badania na obecność koronawirusa przebadanych osób miały wynik ujemny – zapewnia Joanna Narożniak. – Sytuacja jest dynamiczna i może jednak ulec zmianie – dodaje.

Służby epidemiologiczne apelują, by nie panikować, ale także nie bagatelizować koronawirusa. We wtorek, 10 marca w Przedszkolu Miejskim nr 2 w Józefowie poproszono rodziców, aby nie przyprowadzały dzieci do przedszkola, w związku z tym, że jeden z pracowników placówki miał kontakt z osobą podejrzewaną o zarażenie się koronawirusem. – Badanie wirusologiczne nie potwierdziło obecności wirusa SARS-CoV-2 u osoby, z którą wcześniej miał kontakt jeden z pracowników przedszkola – zapewnia Krystyna Olesińska z Urzędu Miasta w Józefowie. 

Personel przychodni na terenie powiatu otwockiego apeluje do osób, które podejrzewają, że zaraziły się koronawirusem: – Prosimy nie przychodzić do przychodni. Należy wcześniej powiadomić nas telefonicznie o swoich podejrzeniach lub od razu skontaktować się z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Otwocku. 

Poniżej publikujemy numery kontaktowe do otwockiego sanepidu:

  • pon.-pt. w godz. 7.30 – 15.05, tel. (22) 779-48-33 lub 779-26-63,

  • pon.-pt. w godz. 15.05-20, tel. 515 256 220,

  • w soboty, niedziele i święta w godz. 10-15, tel. 515 256 220.

One thought on “Rośnie liczba osób podejrzanych o zarażenie się koronawirusem w powiecie otwockim! 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.