Warto poczekać, bo mogą być pieniądze

Do końca czerwca sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Rycerskiej, Tysiąclecia i Mieszka I w Otwocku ma być gotowa. Prace są opóźnione, bo miasto stara się o dofinansowanie inwestycji ze środków zewnętrznych.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

W budżecie miasta od ubiegłego roku są zabezpieczone pieniądze na budowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Tysiąclecia i Rycerskiej w pobliżu SP nr 6. Sygnalizacja miała powstać w ubiegłym roku, ale ostatecznie realizacja została przesunięta na ten rok.

– Pod koniec 2019 roku wyłoniliśmy wykonawcę, ale ze względu na warunki pogodowe prace zostały przesunięte na początek tego roku – wyjaśnił na sesji rady miasta prezydent Jarosław Margielski.

Radny Stanisław Stanaszek, który od początku zabiegał o budowę tej sygnalizację z uwagi na poprawę bezpieczeństwa i bliskość szkoły, spytał, kiedy rozpoczną się prace. Prezydent poinformował, że urząd miasta celowo nie pogania wykonawcy, bo jest możliwość uzyskania dofinansowania.

– Sygnalizacja na pewno powstanie do 30 czerwca br. Poprosiłem o chwilowe wstrzymanie prac, bo złożyliśmy wniosek do wojewody o dofinansowanie urządzeń mających poprawić bezpieczeństwo na drogach w Otwocku. Ta sygnalizacja też została w nim ujęta – tłumaczy Margielski.

Prezydent zgłosił jeszcze trzy przejścia dla pieszych, które radni w poprzedniej kadencji opiniowali do realizacji jako miejsca potrzebujące doświetlenia. Zostały one wybrane na podstawie informacji przekazanych przez policję. Są to przejście dla pieszych na ul. Andriollego na wysokości spółdzielni mieszkaniowej, na ul. Wawerskiej przy skrzyżowaniu z ul. Wiejską i w pobliżu SP nr 3.

– Na budowę sygnalizacji świetlnej możemy otrzymać dofinansowanie na poziomie 80 tys. zł, ale warunek jest jeden – do momentu wydania decyzji o dofinansowaniu nie można wystawić faktury. W maju powinno być rozstrzygnięcie. Jeżeli dostaniemy te 80 tys. zł, pieniądze z budżetu na to zadanie będzie można przeznaczyć na inne inwestycje – mówi prezydent.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.