Targowisko miejskie w Otwocku zamknięte!

W piątek, 13 marca handel na targowisku miejskim przy ul. Batorego nie odbędzie się.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Teren bazaru zostanie zamknięty także w kolejne dni handlowe, do 25 marca. Taką decyzję podjęły władze Otwocka podczas posiedzenia gminnego zespołu zarządzania kryzysowego, które odbyło się w czwartek, 12 marca w związku z sytuacją związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Kupcy o tej decyzji mają zostać poinformowani jeszcze dziś. 

9 komentarzy do “Targowisko miejskie w Otwocku zamknięte!

 • 13 marca 2020 o 14:39
  Permalink

  Fatalna decyzja, jeszcze bardziej narażająca ludzi na zarażenie. . Teraz ten tłum przeniesie się do zamkniętych pomieszczeń w Lidlach i Biedronkach (gdzie tysiące ludzi dotyka brudnych wózków i koszyków ) powodując jeszcze większe tłumy i kolejki i szybsze rozprzestrzenianie się wirusów.

  ”Mikrobiolog dodaje, że warto zrezygnować z uczestnictwa w imprezach masowych czy koncertach, zwłaszcza takich, które odbywają się w zamkniętych przestrzeniach – tam ryzyko zachorowania jest wyższe, niż na wydarzeniach odbywających się na świeżym powietrzu.”

  Tutaj inny przykład: wypowiedź dyrektora sanepidu sprzed kilku dni odnośnie zakazu wychodzenia dzieci przedszkolnych na plac zabaw:
  ”… Nawet, jeśli któreś z nich miałoby jakiegoś wirusa, wówczas o wiele trudniej byłoby im zarazić się od siebie na zewnątrz, niż siedząc razem w zaduchu. Ta decyzja dyrekcji przedszkola nie ma żadnego uzasadnienia epidemiologicznego – komentuje dr Paweł Wróblewski, dyrektor sanepidu we Wrocławiu.

  Większym zagrożeniem dla społeczeństwa jest psychoza i brak logicznego myślenia tłumu ( świeże powietrze złe – market z fruwającymi wirusami dobry ).

  Odpowiedz
 • 13 marca 2020 o 18:20
  Permalink

  Bazar zamknięty a handel kwitnie wokół bazaru gdzie są służby mundurowe.sanapid itd? Zakaz to zakaz!!! Sami sobie sprowadzimy na żądanie korona wirusa.

  Odpowiedz
 • 13 marca 2020 o 21:15
  Permalink

  Metoda wprowadzenia zakazu typowo „pisowska” czyli szybciutko, z zaskoczenia, na już i najlepiej nocą. W końcu jak inaczej pokazać, że państwo jest silne i dba o obywatela przez całą dobę.

  Odpowiedz
 • 14 marca 2020 o 08:43
  Permalink

  GRATULUJĘ GŁUPOTY SZTABOWCOM KRYZYSOWYM Z OTWOCKA
  Co zrobią klienci bazaru pojadą na bazar w Falenicy lub pójdą do sąsiedniej Biedronki
  Apeluję wycofajcie się cichcem z tego zarządzenie ponieważ przyniesie więcej szkody niż pożytku.

  Odpowiedz
 • 15 marca 2020 o 00:25
  Permalink

  Gdzie jest patryiotyzm władz miasta? Obce firmy typu Biedronka Lidl i inne koszą grubą kasę na panice, zaś polscy drobni przedsiębiorcy są strzyżeni jak barany. Mam nadzieję, że wyborcy wyciągną z tego wnioski.

  Odpowiedz
  • 15 marca 2020 o 11:21
   Permalink

   A ile osób w Otwocku jest już zarażonych koronawirusem?Ktoś wie?

   Odpowiedz
 • 17 marca 2020 o 17:58
  Permalink

  Wszystko pozamykane a w Pepco handel ,ludzie łażą z dziećmi ,największe sieci się pozamykały a u nas ciuchy ważniejsze niż zdrowie obywateli i pracowników

  Odpowiedz
 • 19 marca 2020 o 17:16
  Permalink

  Koronaświrus dotarł już do Celestynowa…właśnie czytam że Wójt Celestynowa zamknął place zabaw i gminne targowisko. Dobrze, że nadgorliwość i ludzka głupota nie mają skrzydeł, bo koronawirus odbiera co niektórym zdolność samodzielnego myślenia i dla naszych miejscowych „przywódców” nie ma żadnego znaczenia że handel artykułami spożywczymi jest dozwolony, że rynek hurtowy Bronisze (gdzie jednorazowo przebywa ponad 5000 ludzi) jest otwarty, że zamykanie targowisk wywołuje jeszcze większy niepokój i migrację ludzi za poszukiwaną żywnością, że uderza to w porządek i bezpieczeństwo mieszkańców, że nie jest to już nawet głupota, tylko zwykły sabotaż!

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.