Wpadł seryjny włamywacz

Ten złodziejaszek spędzał sen z powiek nie tylko mieszkańcom Otwocka, lecz także policjantom. 18-latek włamywał się do samochodów i kradł przede wszystkim elektronikę i inne wartościowe przedmioty. Włamywacz został przyłapany przez mieszkańców jednego z osiedli, gdy z latarką zaglądał do wnętrza jednego z aut. Choć został zatrzymany przez policję, upiekło mu się, ale nie na długo. Niedawno nastolatek został zatrzymany z kradzionymi rzeczami. Usłyszał dziewięć zarzutów.

MATEUSZ JAKUBIEC

Młody włamywacz z Otwocka grasował m.in. na osiedlach i ogólnodostępnych parkingach. Najpierw zaglądał do samochodów, a gdy dostrzegł, że właściciel auta zostawił w środku coś wartościowego, włamywał się. – Z pojazdów kradziono ich wyposażenie, przede wszystkim elektronikę, odtwarzacze oraz inne wartościowe przedmioty – mówi nadkom. Daniel Niezdropa z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku.

18-latek został przyłapany przez mieszkańców jednego z otwockich osiedli, gdy z latarką zaglądał do samochodów. Został zatrzymany przez policję. – Znaleziono przy nim środki odurzające – mówi nadkom. Niezdropa. Nastolatek wyszedł jednak na wolność.

Kilka dni temu policjanci poszukiwali sprawcy, który wybił szybę w volkswagenie i ukradł radioodtwarzacz oraz dokumenty. Trop doprowadził ich do już znanego im 18-latka. – Funkcjonariusze zabezpieczyli przy mężczyźnie większość skradzionych rzeczy, które świadczyły o tym, że mógł mieć bezpośredni związek z włamaniem do samochodu – tłumaczy nadkom. Niezdropa.

W toku postępowania wyszło na jaw, że otwocczanin ma na sumieniu więcej czynów karalnych, których – jak się potem okazało – dopuścił się w styczniu i lutym. 18-latek usłyszał dziewięć zarzutów dotyczących włamań do dziewięciu samochodów. Młody mieszkaniec Otwocka odpowie także za posiadanie środków odurzających.

– To nie koniec tej sprawy. Policjanci sprawdzają, czy 18-latek nie popełnił innych przestępstw – mówi nadkomisarz. I dodaje, że na mocy postanowienia prokuratora 18-latek został objęty policyjnym dozorem.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.