Kolarstwo MTB: Karczew zakończył zimę

W Karczewie odbył się ostatni wyścig zimowego cyklu Northtec MTB Zima organizowanego przez Cezarego Zamanę. Mimo wielu przeciwności wyścig cieszył się sporym zainteresowaniem ze strony kolarzy.

opr. MARCIN SULIGA

Nieco ponad 350 kolarzy z całej Polski wzięło udział w kończącym zimowe ściganie etapie Northtec MTB Zima. Ostatni z trzech tegorocznych wyścigów odbył się w Karczewie. Niestety, w tym roku cykl Mazovii z zimowym ściganiem miał niewiele wspólnego. Bardzo łaskawa pogoda sprawiła, że cały cykl przeprowadzono w warunkach bardziej przypominających wczesną wiosnę niż zimę.

Brak śniegu i zimowej otoczki został w pełni zrekompensowany profilem trasy. Serie zakrętów rozdzielane były podjazdami, w tym takimi o całkiem wymagającym stopniu nachylenia. Zjazdy pozwalały rozpędzić się do całkiem imponujących prędkości, które następnie można było utrzymać na długich prostych. Szerokie fragmenty płynnie przechodziły w coraz węższe odcinki, by stać się w końcu single trackami.

Rywalizacja była czysta, dosłownie i w przenośni, gdyż trasa wiodła po suchych, pozbawionych błota terenach. Jedynym ograniczeniem w takich warunkach były możliwości kondycyjne. Najlepiej poradzili sobie z nimi Kamil Kuszmider (KK Catena Wyszków) i Andrzej Poczopko (Cryospace Olsztyn), którzy dystans ½ Pro pokonali w czasie 1:24:55. Wśród pań ścigających się na dystansie ½ Pro najszybsza była Marzena Moniuszko (Milsport) z czasem 1:37:47. Na dystansie Fit triumfował Adam Wojtkowski (Catena Wyszków) z czasem 00:42:18. Spośród zawodniczek bezkonkurencyjna okazała się Julita Tomaszewska (Timbud Team), która metę osiągnęła po 00:48:40 spędzonych na trasie.

W Karczewie prowadzona była także klasyfikacja na najszybszego mieszkańca gminy. Ten prestiżowy tytuł na dystansie ½ Pro przypadł Pawłowi Sacharczukowi (01:45:56), a w wyścigu Fit. Michałowi Urbańskiemu (SuperDrob Bike Team, 00:54:14).

Organizatorzy nie zapomnieli również o paniach. Ponieważ zawody były rozgrywane 8 marca, każda z kobiet na mecie wyścigu otrzymała różę. Teraz zawodników ścigających się w imprezach organizowanych przez Cezarego Zamanę czeka kilka dni odpoczynku, a już 5 kwietnia w Legionowie letnią rywalizację zainauguruje Cisowianka Mazovia MTB Marathon. 

One thought on “Kolarstwo MTB: Karczew zakończył zimę

  • 19 marca 2020 o 10:17
    Permalink

    Oto i beztroskie podejście w czasach kiedy każdy ma siedzieć na d…..e. To teraz wszystkich na kwarantannę na 14 dni poproszę. Może był tam mieszkaniec Otwocka z potwierdzonym dwa dni później wynikiem?

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.