[AKTUALIZACJA] Pilne! Potwierdzono pierwszy przypadek koronawirusa w powiecie otwockim

Niestety, jest pierwszy potwierdzony przypadek zarażenia koronawirusem  w powiecie otwockim. We wtorek, 17 marca karetka interweniowała dwa razy u mieszkańców Otwocka, którzy mieli objawy zarażenia się koronawirusem.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

– Wczoraj rano karetka zabrała do szpitala zakaźnego w Warszawie osobę, która niedawno wróciła z zagranicy. Osoba ta miała objawy zarażenia się koronawirusem – mówi w rozmowie z “Linią” Krzysztof Gralik z Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego i Obrony Cywilnej w Otwocku. – W obydwu przypadkach przeprowadzono testy na obecność wirusa – podkreśla Gralik. 

Dziś w komunikacie Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny poinformował, że potwierdzono laboratoryjnie jeden przypadek z wynikiem dodatnim zakażenia koronawirusem na terenie powiatu otwockiego. Wiemy, że jest to osoba w sile wieku, która mieszka w Otwocku. 

– Jest to osoba po 50. roku życia, niedawno wróciła z Włoch. Jej stan jest dobry, nie wymaga obecnie hospitalizacji, przebywa w domu, osoby z jej najbliższego otoczenia zostały objęte kwarantanną – wyjaśnia w rozmowie z „Linią” Joanna Narożniak, rzecznik prasowy Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Warszawie.

Drugi przypadek, do którego wczoraj interweniowała karetka, to mieszkaniec jednego z bloków w centrum Otwocka. Mężczyzna został przewieziony karetką do szpitala w Warszawie i poddany testom. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, od kilku dni źle się czuł, przebywał w mieszkaniu i miał wysoką temperaturę ok. 40 st. C. Pracuje w Warszawie w kręgach ministerialnych. Jak ustaliliśmy, jest kierowcą rządowym i mógł mieć w ostatnich dniach kontakt z ministrem Michałem Wosiem, który w poniedziałek, 16 marca poinformował, że jest zakażony koronawirusem.

Samorządowcy z powiatu otwockiego odbywają kwarantannę domową. U 81 osób podejrzewa się koronawirusa

Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 18.03.2020 r.

  • liczba osób objętych aktualnie nadzorem epidemiologicznym: 32
  • liczba osób objętych aktualnie kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego: 89
  • liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19: 0
  • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim: 1. 

Sytuacja jest dynamiczna, o wszystkim będziemy informować na bieżąco. 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.