Drugi potwierdzony przypadek koronawirusa w powiecie otwockim. Niemal 200 osób podejrzanych o zarażenie wirusem

Sytuacja związana z koronawirusem zmienia się z dnia na dzień. Kilka dni temu „Linia” informowała o pierwszym przypadku zarażenia koronawirusem, który potwierdziły badania laboratoryjnie. Dziś Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Otwocku poinformował o kolejnym potwierdzonym przypadku zarażenia koronawirusem. Niemal 200 osób w powiecie otwockim jest podejrzana o koronawirusa, w tym 147 osób objęto domową kwarantanną.

AGNIESZKA JASKULSKA 

„Linia” na bieżąco informuje o aktualnym stanie związanym z koronawirusem w powiecie otwockim. W środę, 18 marca Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Otwocku poinformowała o pierwszym przypadku koronawirusa potwierdzonym laboratoryjnie. – Badania wykazały, że ponad 50-letni mieszkaniec Otwocka jest zarażony wirusem. Mężczyzna niedawno wrócił z Włoch, gdzie jest dramatyczna sytuacja związana z epidemią – mówi Joanna Narożniak, rzecznik prasowy Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Warszawie. – Mężczyzna jest w dobrym stanie i nie wymaga hospitalizacji, dlatego przebywa obecnie w domu. Jest objęty kwarantanną domową pod reżimem, czyli nie może wychodzić z domu i codziennie odpowiednie służby przeprowadzają kontrole – tłumaczy rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie. 

W piątek, 20 marca po godz. 15 otwocki Sanepid poinformował o kolejnym potwierdzonym przypadku koronawirusa. Jedna osoba nadal jest hospitalizowana. Drugi potwierdzony przypadek zarażenia to również mieszkaniec Otwocka. 

Stan danych w powiecie na godz. 13.00 w dniu 20.03.2020 r.

 • Liczba osób objętych aktualnie nadzorem epidemiologicznym: 52.
 • Liczba osób objętych aktualnie kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego: 147.
 • Liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19: 1.
 • Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim: 2.

2 komentarze do “Drugi potwierdzony przypadek koronawirusa w powiecie otwockim. Niemal 200 osób podejrzanych o zarażenie wirusem

 • 23 marca 2020 o 03:32
  Permalink

  Skoro tak wiele mowi sie nt. skutecznej ochrony przed koronowirusem to zupelnie niezrozumiale jest nie informowanie mieszkancow o zagrozeniu w ich bloku czy klatce. Nie chodzi o stwarzanie paniki, ani wskazywanie imienne osob objetych kwarantanna, tylko o profilaktyke i ochrone ludzi tam mieszkajacych. Przypadek ktory zostal opisany swiadczy o lekcewazeniu problemu i narazeniu zdrowia wielu osob. Dziwi tez, ze obowiazkiem odkazania i dezynfekcji obarcza sie administratora buddynku, ktory moze nie miec zielonego pojecia o skutecznych preparatach. Wydaje sie logiczne, ze czynnosci te powinna wykonywac jednostka specjalistyczna, a co oczywiste koszty dezynfekcji powinien poniesc administrator budynku

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.