Przedszkole gotowe, ale zamknięte

Nowy oddział przedszkolny w SP nr 12 miał zacząć działać od poniedziałku, 16 marca. Pomieszczenia są gotowe na przyjęcie maluchów, ale sale pozostaną na razie puste z powodu koronawirusa.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Termin zakończenia prac związanych z otwarciem przedszkola w „Dwunastce” przekładano kilka razy. Ostatecznie prowadzący remont pracownicy miejskiej spółki Otwockie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zakończyli prace na początku marca. W ubiegłym tygodniu oddział odebrały sanepid i straż.

Przestronne, jasne wnętrza spodobają się maluchom. Każda z sal dla dzieci ma klimatyzację, co jest nowością w miejskich placówkach. Wejście do przedszkola znajduje się od strony ul. Sportowej, z dala od wejścia dla uczniów „Dwunastki”.

Jest szatnia dla przedszkolaków, przestronny hol, duży korytarz i trzy sale dla grup przedszkolnych (dwie 25-osobowe i jedna 15-osobowa), każda z własną łazienką. Poza tym jest pomieszczenie gospodarcze, pomieszczenie dla wychowawców i toaleta. – Gdyby nie koronawirus, ten oddział przedszkolny byłby już otwarty, a tak czekamy na dalszy rozwój sytuacji – mówi w rozmowie z „Linią” wiceprezydent Sławomir Sierański.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.