L46 od kwietnia nie pojedzie

Zgodnie z zapowiedziami autobus linii L46 z Karczewa do Otwocka od kwietnia nie będzie kursował. Zawieszenie linii jest spowodowane brakiem porozumienia między obydwoma gminami i planami władz Karczewa dotyczącymi Karty Mieszkańca.

SYLWIA WYSOCKA

Władze Karczewa zdecydowały, że autobus linii L46 będzie kursował zgodnie z umową z ZTM tylko do końca marca. Nie ma porozumienia z Otwockiem w sprawie finansowania trasy, nie udało się także rozstrzygnąć przetargu ogłoszonego przez ZTM na wyłonienie przewoźnika, który miałby w dalszej perspektywie obsługiwać linię.

Jak podkreślają władze Karczewa, zawieszenie linii nie musi oznaczać jej likwidacji. Urzędnicy mają sprawdzić, z jakimi kosztami wiązałoby się uruchomienie linii przez gminę bez udziału ZTM oraz jakie ulgi mogłyby przysługiwać pasażerom z tytułu posiadania Karty Mieszkańca, którą planuje wprowadzić burmistrz Karczewa. Należy spodziewać się także nowego przebiegu trasy autobusu. Szczegóły mają zostać podane po wakacjach.

2 komentarze do “L46 od kwietnia nie pojedzie

 • 24 marca 2020 o 20:47
  Permalink

  To bardzo zła wiadomość, zwłaszcza dla mieszkańców Morskiego Oka , Danuty i Ługów. Osiedle wciąż się rozrasta, powstają kolejne bloki. Nie każdy jeżdzi samochodem. Mam nadzięję, że autobus zostanie przywrócony.

  Odpowiedz
 • 28 marca 2020 o 18:20
  Permalink

  Karczewioki sie nie chcą dołożyć to niech smarują rowery 🙂

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.