[AKTUALIZACJA] Samorządowcy, posłowie i ksiądz poznali już swoje wyniki testów na koronawirusa

Około 30 osób w tym wielu samorządowców z powiatu otwockiego zostało objętych kwarantanną domową, po tym jak okazało się, że minister Michał Woś, który uczestniczył w otwarciu biura poselskiego w Otwocku, zaraził się koronawirusem. Wszystkie zaproszone osoby zostały poddane testom. Po kilku dniach niepewności i stresu, wiele z nich już poznało swoje wyniki.

AGNIESZKA JASKULSKA

Kilka dni temu „Linia” informowała o otwarciu (12 marca) biura poselskiego posła Dariusza Olszewskiego, które wzbudziło w zaproszonych gościach spore zaniepokojenie. Jednym z zaproszonych osób był minister Michał Woś, który kilka dni po otwarciu biura poinformował, że zaraził się koronawirusem SARS-CoV-2. W związku z tym Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Otwocku objęła wszystkich gości 14-dniową kwarantanną domową (przypominamy, że w spotkaniu nie uczestniczył prezydent Otwocka ani nikt z przedstawicieli władz miasta). W ostatnich dniach przeprowadzono testy, które zostały przebadane w laboratorium.

Samorządowcy z powiatu otwockiego odbywają kwarantannę domową. U 81 osób podejrzewa się koronawirusa

Jak udało nam się ustalić przypadku koronawirusa nie stwierdzono (wynik testu ujemny) m.in.: u starosty Cezarego Łukaszewskiego, wicestarosty Krzysztofa Kłóska, burmistrza Józefowa Marka Banaszka, wójta Wiązowny Janusza Budnego, burmistrza Karczewa Michała Rudzkiego oraz wiceministra klimatu Jacka Ozdoby, posłów: Dariusza Olszewskiego i Zdzisława Sipiery, a także ks. Andrzeja Sobczaka, proboszcza parafii pw. św. Wita w Karczewie oraz redaktora naczelnego „Linii Otwockiej” Artura Kubajka. Mimo, że testy wykluczyły obecność koronawirusa, otwocki sanepid zalecił samorządowcom i innym osobom, aby jeszcze przez kilka dni pozostały w domowej kwarantannie.

Marek Banaszek, burmistrza Józefowa komentuje: – Dziękuję za trzymane kciuki, życzenia i wyrazy sympatii jakie do mnie dotarły w ostatnich dniach, kiedy czekałem na wyniki testu. Przez pięć dni czekałem na pobranie próbek i kolejne 5 dni na wynik. To spory uszczerbek na zdrowiu. Wynik jest ujemny! Mimo to, do piątku obowiązuje mnie w dalszym ciągu domowa kwarantanna. Dlatego nadal pracuję zdalnie. Wszystkim życzę zdrowia, zostańcie w domu! 

Michał Rudzki, burmistrz Karczewa komentuje: – Dziś po godz. 18 otrzymałem wyniki testu na obecność koronawirusa. Jest ujemny, a to jest bardzo pozytywna wiadomość dla mnie i mojej rodziny, ponieważ jesteśmy zdrowi. Nie ukrywam, że to dla nas duża ulga. Zwłaszcza, że wiele osób musiało powtarzać testy. Był to spory stres. Niestety przedłużająca się procedura mogła wynikać z faktu, że jedno z warszawskich laboratoriów w ubiegłym tygodniu nie funkcjonowało, bo u jednego z pracowników wykryto koronawirusa. 

Aktualizacja (24.03.2020)
Znane są wyniki testów wszystkich osób obecnych na otwarciu biura poselskiego. Jak udało się nam ustalić, nikt z uczestników nie został zarażony koronawirusem. – Wszystkie osoby są zdrowe, wszystkie testy dały wynik ujemny – mówi w rozmowie z „Linią” poseł Dariusz Olszewski.

14 komentarzy do “[AKTUALIZACJA] Samorządowcy, posłowie i ksiądz poznali już swoje wyniki testów na koronawirusa

 • 24 marca 2020 o 10:34
  Permalink

  Witam
  Jak to jest możliwe że u w/w osób przeprowadzono testy na obecność koronawirusa przed upływem 14 dniowej kwarantanny
  Przecież zgodnie z informacjami z ministerstwa zdrowia przeprowadzanie testów przed upływem 14 dni od momentu potencjalnego zakażenia mija się z celem.
  Podobno do tego czasu wyniki testu mogą być zafałszowane.
  Widać tak jak u Orwella ” Wszyscy Polacy są równi ale ci przychylni PIS-owi są równiejsi od innych”.
  Normalny Polak musi czekać 14 dni na wykonanie testu, zaś ” Pisowcy” maja test od razu.
  Życzę powodzenia wszystkim zwolennikom PIS-u i mam nadzieję ze na własnej skórze odczują to dzielenie Polaków na równych i równiejszych ( tych z gorszego o lepszego sortu)
  Pozdrawiam
  Paweł( z gorszego sortu)

  Odpowiedz
  • 24 marca 2020 o 13:16
   Permalink

   Zanim coś przyjacielu napiszesz to najpierw poczytaj coś na ten temat testy robi się po 5 do 7 dni od możliwego zakażenia i nie siej beznadziejnej propagandy bo to nie ten czas
   Dużo zdrówka życzę

   Odpowiedz
   • 25 marca 2020 o 09:20
    Permalink

    Przyjacielu
    Zanim coś napiszesz to pogrzeb trochę w informacjach i pamięci.
    Testy dalej wykonuje się dopiero po kilkunastu dniach od daty możliwego kontaktu z koronawirusem.
    Patrz sytuacja osób z Otwocka będących na przymusowej kwarantannie.
    Tylko na potrzeby uzasadnienia wykonywania tych testów wcześniej u niektórych osób ( zasłużonych PISOWCÓW)
    pojawiła się informacja że można je wykonywać wcześniej ( po 7 dniu od kontaktu)
    Po prostu rząd nie ma pieniędzy na testy ( wydał je na PISOWSKĄ propagandę w TVP).
    Niemcy wykonują 100 000 testów tygodniowo a my wykonaliśmy ich łącznie od początku 20 000.
    Żenada.
    Pomyśl dlaczego PISOWSKI rząd nie przystąpił do europejskiego przetargu na środki ochrony ( w styczniu)
    Bo nie miał na to pieniędzy .Wydał je na propagandę.
    Bo rządy PISOWCÓW są ważniejsze niż zdrowie Polaków.
    Pozdrawiam i życzę abyś NIE MUSIAŁ na własnej skórze przetestować troski rządu PIS o nasze zdrowie
    Paweł ( z gorszego sortu )

    Odpowiedz
 • 24 marca 2020 o 10:43
  Permalink

  Gratulacje dla wszystkich zdrowych. Wychodzi na to, że biuro poselskie w trakcie spotkania było dobrze zabezpieczone przed ewentualnymi zarażeniami – brawa należą się panu posłowi że odpowiedzialnie przedsięwziął środki ostrożności. I to jest właściwa droga postępowania w trakcie epidemii a nie paranoiczne siedzenie w domu, bo strach ma wielkie oczy. Ciekaw jestem kiedy gospodarka się odbuduje po tym ciągłym siedzeniu w domu przez większość społeczeństwa i nie świadczeniu niezbędnych usług.

  Odpowiedz
  • 24 marca 2020 o 14:16
   Permalink

   😀 Buahaha! Ratownicy jeżdżą do chorych w kombinezonach i podwójnych maskach, a pan poseł na pewno ma swój własny patent na zabezpieczenie 30 osób bez takich środków. Jeśli teraz grupka 30 młodych ludzi zbierze się na spotkanie towarzyskie, bo pomyślą, że „taka jest właściwa droga postępowania” i wystarczą rękawiczki i płyn do odkażania dla bezpieczeństwa, to będzie to z powodu takich „mądrych” osób, jak Radomir…
   Kto może – siedzi w domu, kto musi pracować, żeby żyć to pracuje. To mają być niezbędne rzeczy, a nie otwarcie biura poselskiego.

   Odpowiedz
   • 24 marca 2020 o 15:17
    Permalink

    Przypominam po raz kolejny że otwarcie biura poselskiego było kilka tygodni temu, gdy panowała inna sytuacja faktyczna i prawna niż obecnie. Pozatym widzę że u niektórych ciągoty do zamordyzmu i trzymania ludzi pod butem nie wygasły wraz z odejściem nieboszczki komuny. A obecna sytuacja epidemiologiczna państwa jak widać daje dobrą pożywkę do aktywizacji takich skłonności. Tak, tak, pozamykajmy wszystkich w domach, ciekawe tylko za co będą żyć po jakiś 1-2 miesiącach takiego siedzenia. Zdrowy rozsądek jest najważniejszy. Niestety z tym w naszym państwie robi się coraz gorzej.

    Odpowiedz
    • 24 marca 2020 o 18:07
     Permalink

     Dpotkanie odbyło sie 12.03 czyli w dniu kiedy dzieci przestaly chodzic do szkoly w wyniku decyzji wladz. Sytuacja byla juz wtedy powazna !!!!!! Panowie okazali sie nieodpowiedzialni.

     Odpowiedz
 • 24 marca 2020 o 12:21
  Permalink

  Co z resztą mieszkańców Otwocka, którzy są na KWARANTANNIE?

  Odpowiedz
  • 24 marca 2020 o 13:04
   Permalink

   Widocznie są „gorszego sortu”

   Odpowiedz
 • 24 marca 2020 o 19:05
  Permalink

  No chyba nie wszyscy !!! Kierowca, który woził niektore osoby z tej imprezy w ciężkim stanie lezy w szpitalu i ma stwierdzonego koronawirusa – ale faktycznie mozna napisac ze wszyscy z impezy ale chyba Ci ważniejsi 😟

  Odpowiedz
 • 24 marca 2020 o 20:57
  Permalink

  To ile nas ta zabawa samorzadowców kosztowała?

  Odpowiedz
 • 8 kwietnia 2020 o 15:27
  Permalink

  o jak dobrze że księdza przebadali. biedactwo. nie zawierzył swego zycia matce boskiej ?

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.