MOKTiS szyje maseczki dla seniorów

Od kilku dni w gmachu otwockiego Teatru im. Stefana Jaracza pracownicy Miejskiego Ośrodka Kultury, Turystyki i Sportu szyją maseczki ochronne, które mają trafić do seniorów.

MARCIN SULIGA

fot. Facebook: Otwock, miasto z dobrym klimatem

Choć otwocki teatr i kino Oaza zostały zamknięte dla publiczności, nie są zamknięte na ludzi. Od kilku dni w gmachu teatru pracownicy Miejskiego Ośrodka Kultury, Turystyki i Sportu szyją maseczki ochronne. – Mamy teraz bardzo trudną sytuację i chcieliśmy być pożyteczni. Jesteśmy jednostką kulturalną, a na razie nie możemy organizować imprez i innych aktywności kulturalnych. Jednak chcieliśmy być użyteczni i stąd wzięła się ta inicjatywa, która zrodziła się z rozmów z pracownikami – mówi dyrektor MOKTiS-u Małgorzata Kupiszewska. 

Na razie udało się uszyć blisko tysiąc maseczek, które docelowo mają trafić do mieszkańców Otwocka. – Ze względu na to, że te maseczki nie mają odpowiednich certyfikatów, nie mogą trafić do żadnego szpitala, ale będziemy starali się rozdysponować je między naszych mieszkańców. Część poprzez kluby zostanie przekazana seniorom, natomiast resztę będziemy wręczać interesantom – mówi wiceprezydent Otwocka Paweł Walo. 

– Pracujemy w systemie rotacyjnym ze względu na to, że w pomieszczeniu mogą przebywać tylko trzy osoby (po wprowadzeniu przez rząd nowych ograniczeń będą już tylko dwie – przyp. red.) – mówi dyrektor Kupiszewska. – Na razie udało się nam uszyć kilkaset maseczek, ale z materiału, który sami zakupiliśmy, powinno ich powstać aż 16 tysięcy sztuk. Mam nadzieję, że to w jakimś stopniu pomoże w wyhamowaniu wirusa w naszym mieście, choć najlepszym sposobem będzie dołączenie do akcji „Zostań w domu” – dodaje.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.