Rozpoznał przestępcę w sklepie

Poszukiwany przestępca z kolegą uciekali oplem przed kilkoma radiowozami. Na jednej z uliczek w Świdrze policjanci zablokowali im drogę ucieczki. Mężczyźni zostali zatrzymani. Okazało się, że zarówno kierowca, jak i poszukiwany bandzior byli kompletnie pijani.

AGNIESZKA JASKULSKA

Funkcjonariusz drogówki w Komendzie Powiatowej Policji w Otwocku był już po pracy, gdy podczas zakupów w jednym z otwockich sklepów zauważył 46-letniego mężczyznę poszukiwanego przez stróżów prawa. – Policjant po pracy robił zakupy. Gdy stał w kolejce do kasy, zauważył poszukiwanego 46-latka – mówi nadkom. Daniel Niezdropa z otwockiej komendy policji.

Policjant dyskretnie obserwował poszukiwanego przestępcę, który z kolegą robił zakupy w sklepie. Jednocześnie o wszystkim poinformował jednostkę policji. Po wyjściu ze sklepu funkcjonariusz ruszył za mężczyznami, którzy wsiedli do stojącego na parkingu opla. Podczas śledzenia na bieżąco informował o sytuacji oficera dyżurnego KPP Otwock.

– Dyżurny zorganizował działania policyjnych patroli w taki sposób, aby funkcjonariusze mogli namierzyć samochód, którym jechał poszukiwany mężczyzna – tłumaczy nadkom. Daniel Niezdropa. W akcji pościgowej uczestniczyło kilka radiowozów z prewencji i drogówki, wziął w niej udział także policjant, który zauważył poszukiwanego przestępcę w sklepie. Na widok policyjnych samochodów kierowca opla przyśpieszył. – Nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe – podkreśla nadkomisarz.

Kierowca opla próbował zgubić policjantów, skręcając w uliczki. Jednak na jednej z nich policjanci odcięli mężczyznom drogę ucieczki. Gdy tylko opel się zatrzymał, wokół zaroiło się od funkcjonariuszy, którzy obezwładnili siedzących w aucie mężczyzn. Okazało się, że zarówno kierowca, jak i pasażer byli kompletnie pijani.

– Poszukiwany 46-latek był nietrzeźwy. Miał prawie dwa promile alkoholu w organizmie. Natomiast 61-letni mężczyzna, który kierował autem, miał prawie półtora promila – podkreśla nadkom. Niezdropa.

Obaj zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. – Gdy wytrzeźwieli, poszukiwany mężczyzna trafił do celi. Natomiast jego znajomy usłyszał dwa zarzuty karne – jazdy samochodem w stanie nietrzeźwości w warunkach recydywy i niezatrzymania się do policyjnej kontroli. Grozi mu kara pięciu lat pozbawienia wolności – podkreśla nadkomisarz.

One thought on “Rozpoznał przestępcę w sklepie

  • 29 marca 2020 o 08:34
    Permalink

    Odznaczyć dzielnego funkcjonariusza orderem Orła Białego ! Jeżeli J.K. Bielecki i W. Bartoszewski dostali takie wyróżnienie to funkcjonariusz tym bardziej powinien je otrzymać.

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.