Już sześć potwierdzonych przypadków koronawirusa w powiecie otwockim

Dziś Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Otwocku poinformowała o kolejnych trzech potwierdzonym przypadkach zarażenia koronawirusem. W powiecie otwockim jest już sześć osób, u których potwierdzono laboratoryjnie koronawirusa. Jedna z  zarażonych osób niedawno wróciła z Włoch, a druga z Francji.

AGNIESZKA JASKULSKA 

W ciągu ostatniej doby liczba potwierdzonych laboratoryjnie przypadków z wynikiem dodatnim w powiecie otwockim wzrosła o kolejne trzy osoby. – Obecnie w powiecie otwockim jest sześć osób, u których laboratoryjnie potwierdzono zarażenie się koronawirusem – tłumaczy Joanna Narożniak, rzecznik prasowy Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego. I dodaje, że obecnie dwie osoby, u których podejrzewa się zarażenie koronawirusem, są hospitalizowane. 

Zmalała liczba osób objętych kwarantanną domową. Obecnie 183 osoby w powiecie otwockim są podejrzane o zarażenie koronawirusem, w tym 134 osoby są objęte domową kwarantanną (kilka dni temu było 200 osób). „Linia” na bieżąco informuje o sytuacji związanej z koronawirusem w powiecie otwockim.

W ubiegłym tygodniu (18 marca) jako pierwsi informowaliśmy o dwóch mieszkańcach Otwocka, u których badania laboratoryjne potwierdziły koronawirusa. – Pierwszy potwierdzony przypadek zarażenia stwierdzono u około 50-letniego mężczyzny, który niedawno wrócił z Włoch. Drugi potwierdzony przypadek dotyczy 37-letniego mieszkańca Otwocka, który jest hospitalizowany. Badania laboratoryjne potwierdziły kolejny, trzeci przypadek zarażenia się wirusem. Chodzi o mieszkańca powiatu otwockiego, który niedawno wrócił z Francji – mówi w rozmowie z “Linią” Joanna Narożniak, rzecznik prasowy Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Warszawie. 

Więcej na ten temat w papierowym wydaniu „Linii Otwockiej” w poniedziałek, 30 marca. Przypominamy, że „Linię” możesz kupić także w wersji elektronicznej na https://eprasa.pl/news/linia-otwocka 

Dane w powiecie na godzinę 13.00, 27 marca 2020 r.

 • Liczba osób objętych aktualnie nadzorem epidemiologicznym: 49.
 • Liczba osób objętych aktualnie kwarantanną domową: 134 (18 osób w ciągu ostatniej doby).
 • Liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19: 2.
 • Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim: 6 (3 osoby w ciągu minionej doby).

4 komentarze do “Już sześć potwierdzonych przypadków koronawirusa w powiecie otwockim

 • 28 marca 2020 o 12:05
  Permalink

  Szkoda, ze ja czekam od tygodnia na testy. Mam kwarantannę. Przed kwarantanną mogłam zarazić dużo osób, ale tego nie wiem, ponieważ do dzisiaj nie przeprowadzono obiecanych testów.

  Odpowiedz
  • 29 marca 2020 o 11:00
   Permalink

   Niech pani nie kapituluje i dzwoni codziennie moze to przyniesie skutek. A tak na marginesie o jakiej walce z epidemia mowimy skoro swiadoma kobieta przebywajaca na kwaranntannie w obawie przed zarazeniem innych nie moze doprosic sie zrobienia testow

   Odpowiedz
   • 30 marca 2020 o 19:05
    Permalink

    Michał – niech Ci ziemia lekka będzie!!
    Do zobaczenia kiedyś!!

    Najszczersze wyrazy współczucia dla rodziny!!!

    Odpowiedz
  • 31 marca 2020 o 10:44
   Permalink

   Kwarantanna po powrocie oznacza, że masz siedzieć w domu a nie, że czekasz na test aby wyjść. Tak właśnie się traci czas i środki na idiotyczne przypadki

   Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.